Pirkinių krepšelis

Pagalba ir info +370 699 49021

Naršydami sutinkate su mūsų „sausainėlių” politika.

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas elektroepiliacijos metodu

Plaukų pasiskirstymas

Plaukai dengia viso kūno odą, išskyrus lupų, delnų, padų, pirštų apatinį ir šoninį paviršių, apyvarpės vidinės dalies, varpos galvutės ir

varputės odą. Plaukų pasiskirstymas ant žmogaus odos nurodo ir jų paskirtį. Plaukai skirstomi pagal folikulo dydį į:

  • Ilgi normalūs (Terminal) plaukai auga ant galvos, pažastyse, lytinių organų srityse ir atlieka apsauginę funkciją nuo išorinių aplinkos veiksnių. Plaukų pasiskirstymas ant kūno priklauso nuo lyties, amžiaus ir rasės. Normalūs ilgi plaukai yra pigmentuotiir turi šerdį (Medula).
  • Šeriniai normalūs plaukai (trumpi plaukai) auga ant veido: antakiai, blakstienos, barzda ir ūsai. Jie atlieka apsauginę funkciją, yra pakankamai šiurkštūs. Normalūs trumpi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).
  • Pūkeliniai plaukai. Šie kūno plaukeliai labai ploni ir turi mažai pigmentacijos. Pūkeliniai plaukai, dengia visą mūsų kūną, jie dalyvauja organizmo jutiminėse reakcijose, skatina prakaito garavimą. Jų storis svyruoja nuo 1 iki 1,5 mm. Tai trumpi, ploni, minkšti, nepigmentuoti plaukai, juose nėra šerdies (Medula).
  • Tarpiniai plaukai. Jie auga tik ant skalpo ir  yra tarpiniai tarp pūkelinių (Vellus) ir normalių (Terminal), turi šerdis (Medula) ir šiek tiek pigmento.


Kas yra elektroepiliacija?

Visi plaukai turi augimo zoną, kuri kontroliuoja plaukų ilgį, storį, gausumą. Norint sunaikinti nepageidaujamo plauko folikulą, reikia paveikti jį tam tikru traumuojančiu faktoriumi.
Siekiant visiškai sunaikinti nepageidaujamo plauko folikulą  labiausiai tinka elektroepiliacijos metodas.
Elektroepiliacija – tai toks metodas, kurio metu plaukas pašalinamas veikiant neaukšta elektros srove, kuri nukreipiama tiesiai į folikulo zoną.  Neaukštos bet efektyvios elektros srovės pagalba, apatinėje folikulo zonoje susidaro aukšta temparatūra, kuri jį ir sunaikina. Elektroepiliacijos metu galima sunaikinti bet kokio storumo ir spalvos plaukus.
Šiuo metodu galima pašalinti net smulkius, šviesius bei šiurkščius plaukus. Vieno seanso metu panaikinti visų plaukelių dažniausiai nepavyksta, nes aktyvioje augimo fazėje būna ne daugiau kaip 80 proc. plaukų. Likusi dalis – „rezervinė“. 100 proc. rezultatą galima pasiekti tik po kelių elektroepiliacijos seansų, kurių skaičius priklauso nuo likusių („rezervinių“) plaukelių augimo fazės. Procedūros metu į plauko folikulą įvedama plona
adata, per kurią teka silpna elektros srovė, kuri atatinkamai veikia folikulą. Elekrtoepiliacija gali būti atliekama  bet kurioje veido ar kūno zonoje. Šalinamo plaukelio optimalus ilgis turi būti nemažesnis kaip 4 – 6 mm.

Kontraindikacijos elektroepiliacijai:

  • uždegiminiai odos procesai, įskaitant virusinius;
  • širdies ir kraujagyslių ligos;
  • visų tipų navikai;
  • endokrininės sistemos ligos;
  • psichinės ligos, epilepsija;
  • varikozinės kojų venos (tuo atveju, jei procedūra atliekama kojose);
  • individuali alergija metalui ir jo lydiniams, esantiems prcocedūrai naudojamoje adatoje.
  • Jei procedūrą atlieka patyręs savo srities specialistas, dažniausiai jokių šalutinių reakcijų, tokių kaip nudegimai ir randai, neatsiranda. Tačiau visgi galimos tokios šalutinės reakcijos:
  • dėmelės atsirandančios iškart po procedūros, kurios savaime išnyksta per 3 dienas;
  • gali atsirasti randai, jei panaudota per didelė elektros srovė, arba po procedūros netaisyklingai prižiūrėta oda;
  • padidėjęs odos jautrumas, niežulys po elektroepiliacijos yra normalūs procesai, tačiau negalima leisti pacientui papildomai dirginti ją. Kąsant, ar kitaip dirginant odą, ji gali būti pažeista ir to pasekoje susiformuoti randas;
  • vietinė odos infekcija, toje zonoje, kur buvo atlikta elektroepiliacija.

Norint išvengti visų išvardintų šalutinių reakcijų, po procedūros rekomenduojama laikytis tam tikrų nurodymų:

1. Tepti odą antiseptiku, bei taisyklingai naudoti specialisto rekomenduojamus tepalus;
2. Parą laiko po procedūros nesimaudyti vonioje;
3. 2 paras nenaudoti jokių kremų ir kitų kosmetikos priemonių;
4. Savaitę laiko nesilankyti saunoje, pirtyje, sporto salėje, bei baseine;
5. 2 savaites vengti tiesioginės saulės, soliariumo.

Elektroepiliacijos pliusai ir privalumai:

  • tai paprastas ir pacientui lengvai suprantamas metodas: įvedus į nepageidaujamo plauko folikulą nedidelę adatą ir veikiant silpna elekros srove jis yra pilnai ir negrįžtamai sunaikinamas;
  • galima pašalinti bet kokios spalvos ir struktūros plaukelius (žilus, šviesius, pūkinius), nes veikiama tiesiai į plauko folikulą, o ne į patį plauką;
  • tinka visiems odos tipams, bei galima atlikti bet kurioje kūno vietoje.

Anait Barsegian
Gydytoja
www.aromaterapija.lt
Tel.: +370 604 07072

 

Parašykite komentarą
Natūrali produkcija

Puikios prekės

Nemokamas pristatymas

Užsakymams Lietuvoje virš €75

Saugus atsiskaitymas

Visa / Mastercard / Paysera

Kokybiškas aptarnavimas

Jūsų nuomonė mums svarbiausia

Aromatum Cosmetic