Tinklaraštis

 • Aromaterapija ir būsimų mamų bei jų mažylių higiena

  Nėštumas, kūdikio gimimas, tai įvykiai, kurie į moters gyvenimą įneša daug atspalvių ir pasikeitimų. Tuo periodu labai svarbu emocinė ramybė ir kūno odos bei gleivinių teisinga priežiūra. Šiuo pasikeitimo periodu labai tinka aromaterapija bei saugi aliejinė kosmetika.

  Skaityti daugiau

  Būsimos mamos odos ir gleivinės priežiūra

  Viso kūno priežiūrai labiausiai tinka prausimosi duše priemonės. Tam galime panaudoti aromaterapinės kosmetikos Original ATOK aliejinės tekstūros substancijas, skirtas viso kūno higienai.  Jos švelniai saugo odą, nepažeidžia jos fiziologinių rūgščių ir šarmų balanso, atpalaiduoja, gaivina, nuima psichologinę įtampą. Šio tipo dušo aliejaus nedidelį kiekį paskirstome ant drėgnos odos ir švelniai masažuojant kempinėle nuplauname. Tokio aliejaus vienam apsiprausimui turėtų užtenkti 1-2 valgomųjų šaukštų.
  Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad visada, bet ypač šiuo laikotarpiu, labai   svarbu yra intymios higienos priežiūra. Tam puikiai tinka aromaterapinės kosmetikos hidrofiliniai (vandenyje tirpstantys) Original ATK prausimosi aliejai, pagaminti iš aukščiausios rūšies natūralių medžiagų (be tenzidų, dažomųjų medžiagų). Intymios higienos priežiūros aliejus INTIMA švelniai nuplauna lytinių organų gleivinę, minkština, dezodoruoja odą, šalina nemalonų niežėjimo pojūtį ir normalizuoja gleivinės mikroflorą. Rekomenduojama praustis ryte ir vakare. Po prausimosi tarpvietės gleivinę galima patepti augaliniu 
   Original ATOK jojobos aliejumi, taukmedžių sviestu arba specialiu balzamu INTISAN. Ši priemonė skirta lytinių organų odos ir gleivinės profilaktinei antigrybelinei priežiūrai (tinka lankantis baseine) ir elastingumui didinti prieš gimdymą.
  Nuo pirmųjų nėštumo mėnesių būtina pilvo, krūtinės, šlaunų, sėdmenų odą du kartus dienoje tepti ir masažuoti Original ATOK masažiniu aliejumi MUTTISOL EXTRA, kurio sudėtyje yra augalinis jojobos, kviečių gemalų, migdolų, sojų aliejus bei eteriniai levandų, rožinių pelargonijoų žiedų raminantys aliejai. Tai leidžia padidinti odos elastingumą, drėgmę bei galimai ją apsaugoti  nuo strijų susidarymo.

  Kūdikių odos ir gleivinės priežiūra

  Kūdikio odelė yra daug kartų jautresnė bei plonesnė už suaugusiojo, todėl labai svarbu, kad pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais, pasirūpintume saugiais vaikų preparatais. Tam labai tinkamos Original ATOK aromaterapinės aliejinės priemonės. Tai subtilios priemonės kasdienei vaikų odelės priežiūrai, skirtos įvairaus amžiaus vaikams bei naujagimiams.
  Asmens higienai rekomenduoju naudoti Original ATOK vaikų vonios aliejų, kuris švelniai nuprausia, ramina, atpalaiduoja, minkština odelę, saugo nuo iššutimų. Vaikų vonios aliejaus sudėtyje yra augaliniai migdolų, jojobos, sojų aliejai, eteriniai mėlynųjų ramunėlių, geltonųjų ramunėlių aliejai. Vaikiškai vonelei pakanka maždaug 1-2 arbatinių šaukštelių aliejaus, kuris išmaišomas šiltame vandenyje. Savo mažylį švelniai prausiame kempinėle arba ranka apie 15

  Po maudynių vonioje labai gerai būtų, kad mama visą mažylio odelę išmasažuotų nedideliu kiekiu Original ATOK vaikų masažinio aliejaus, pagaminto naudojant nuostabius augalinius migdolų ir sojų aliejus bei raminančius eterinius aliejus. Migdolų aliejus – tai labai švelnus ir neerzinantis aliejus. Pakankamai skystas, gerai pasiskirstantis odos paviršiuje ir lengvai įsigeriantis į ją. Veikia regeneruojančiai, raminančiai, minkštinančiai.  Būtina nepamiršti patepti ir raukšlelių ant kojyčių bei rankyčių, odos už ausyčių ir užpakaliuko.-20min. Po prausimosi odelę švelniai nusausiname rankšluosčiu. Taip pat šie aliejai tinka ir galvos odelei bei plaukučiams plauti.
  Reikia pastebėti, kad dažnai naujagimius kankinanti problema yra pilvuko pūtimas. Norint nuimti skausmus ir spazmus žarnyno srityje, nuraminti ir pagerinti virškinimo procesą, galima panaudoti atatinkamą augalinių ir eterinių aliejų mišinuką.  Tam puikiai tinka augaliniai migdolų, nakvišų, agurklių aliejai ir  pankolių eterinis aliejus. Tokio mišinio nedidelį kiekį reikėtų užtepti ant mažylio pilvuko ir lengvais sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę masažuoti kelis kartus dienoje.
  Taip pat išskirtinį dėmesį reikia skirti mažųjų nosies gleivinės priežiūrai, kad apsaugoti nuo gleivinės perdžiūvimo, sausumo, per didelio besikaupiančio sekreto, normalizuoti nosies gleivinės mikrofloros pusiausvyrą, tam kad apsaugoti gleivinę nuo bakterijų patekimo ir dauginimosi. Tam galime panaudoti specialų Original ATOK aliejų, skirtą vaikų nosies gleivinės priežiūrai.  Šiuo atveju mažiesiems pakanka pavalyti  nosies angeles tokiu aliejuku suvilgytu vatos tamponėliu, o didesniems vaikams įlašinti po lašelį ryte ir vakare.
  Bet kuriuo metų laiku, o ypač   šaltuoju, nuprausus vaikams veidukus rekomenduojama jų odelę patepti nedideliu Original ATOK vaikų ramunėlių arba levandų kremo kiekiu, skirtu švelnios vaikų odeliės priežiūrai. Į šių kremų sudėtį įeina augaliniai aliejai ir eteriniai levandų, ramunėlių, arbatmedžių aliejai, kurie saugo nuo nepalankaus išorinio poveikio.
  Artėjant šiltajam  metų periodui prieš išeinant į saulėkaitą būtina išsiugdyti saugius įpročius mėgaujantis saulės spinduliais. Reikėtų saugoti odą nuo ultravioletinių spindulių ir nudegimų, kurie gali atsirasti per ilgai būnant saulėje be apsaugos. Todėl būtina užtepti ant odos reikiamą kiekį Original ATOK apsauginio įdegio aliejaus, kuris saugotų nuo UVA ir UVB spindulių. Šių aliejų sudėtyje yra augaliniai  migdolų, kviečių daigų, agurklės, morkų sėklų, šaltalankių, kokosų ir kt., kurie savyje turi natūralų, gamtinį apsauginį faktorių nuo sulės spindulių. Aliejiniai produktai geriai geriasi į drėgną odą, netrukdo jos kvėpavimui, galimai netirpsta maudantis vandenyje ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

  PATARIMAS

  Norint harmonuozuoti namų aplinką ir gerinti nuotaiką rekėtų naudoti aromalempą.  Pripildę  jos talpą vandens į jį įlašinkite eterinį levandų, damaskinių rožių arba rožinių pelargonijų aliejų. Aliejus naudokite laikantis dozavimo normų.


  Audronė Stanevičienė
  Aromaterapeutė-Kosmetikė
  www.aromaterapija.lt
  Tel.: +370 652 41961
  Skaityti mažiau
 • Nepageidaujamų plaukelių šalinimas elektroepiliacijos metodu

  Darbartinė kosmetologija gali pasiūlyti daugybę būdų nepageidaujamų plaukų pašalinimui. Atsižvelgiant į kasmet atsirandančias naujas metodikas, elektroepiliacija išlieka vienu iš efektingiausių būdų atliekant šių plaukų šalinimą.  Šis metodas kosmetologijoje taikomas jau daugiau negu šimtmetį ir iki šiol nepraranda savo pozicijų bei turi didelį pasitikėjimą tarp pacientų.

  Skaityti daugiau

  Plaukų pasiskirstymas

  Plaukai dengia viso kūno odą, išskyrus lupų, delnų, padų, pirštų apatinį ir šoninį paviršių, apyvarpės vidinės dalies, varpos galvutės ir  varputės odą. Plaukų pasiskirstymas ant žmogaus odos nurodo ir jų paskirtį. Plaukai skirstomi pagal folikulo dydį į:
  • Ilgi normalūs (Terminal) plaukai auga ant galvos, pažastyse, lytinių organų srityse ir atlieka apsauginę funkciją nuo išorinių aplinkos veiksnių. Plaukų pasiskirstymas ant kūno priklauso nuo lyties, amžiaus ir rasės. Normalūs ilgi plaukai yra pigmentuotiir turi šerdį (Medula).
  • Šeriniai normalūs plaukai (trumpi plaukai) auga ant veido: antakiai, blakstienos, barzda ir ūsai. Jie atlieka apsauginę funkciją, yra pakankamai šiurkštūs. Normalūs trumpi plaukai yra pigmentuoti ir turi šerdį (Medula).
  • Pūkeliniai plaukai. Šie kūno plaukeliai labai ploni ir turi mažai pigmentacijos. Pūkeliniai plaukai, dengia visą mūsų kūną, jie dalyvauja organizmo jutiminėse reakcijose, skatina prakaito garavimą. Jų storis svyruoja nuo 1 iki 1,5 mm. Tai trumpi, ploni, minkšti, nepigmentuoti plaukai, juose nėra šerdies (Medula).
  • Tarpiniai plaukai. Jie auga tik ant skalpo ir  yra tarpiniai tarp pūkelinių (Vellus) ir normalių (Terminal), turi šerdis (Medula) ir šiek tiek pigmento.


  Kas yra elektroepiliacija?

  Visi plaukai turi augimo zoną, kuri kontroliuoja plaukų ilgį, storį, gausumą. Norint sunaikinti nepageidaujamo plauko folikulą, reikia paveikti jį tam tikru traumuojančiu faktoriumi.
  Siekiant visiškai sunaikinti nepageidaujamo plauko folikulą  labiausiai tinka elektroepiliacijos metodas.
  Elektroepiliacija – tai toks metodas, kurio metu plaukas pašalinamas veikiant neaukšta elektros srove, kuri nukreipiama tiesiai į folikulo zoną.  Neaukštos bet efektyvios elektros srovės pagalba, apatinėje folikulo zonoje susidaro aukšta temparatūra, kuri jį ir sunaikina. Elektroepiliacijos metu galima sunaikinti bet kokio storumo ir spalvos plaukus.
  Šiuo metodu galima pašalinti net smulkius, šviesius bei šiurkščius plaukus. Vieno seanso metu panaikinti visų plaukelių dažniausiai nepavyksta, nes aktyvioje augimo fazėje būna ne daugiau kaip 80 proc. plaukų. Likusi dalis – „rezervinė“. 100 proc. rezultatą galima pasiekti tik po kelių elektroepiliacijos seansų, kurių skaičius priklauso nuo likusių („rezervinių“) plaukelių augimo fazės. Procedūros metu į plauko folikulą įvedama plona
  adata, per kurią teka silpna elektros srovė, kuri atatinkamai veikia folikulą. Elekrtoepiliacija gali būti atliekama  bet kurioje veido ar kūno zonoje. Šalinamo plaukelio optimalus ilgis turi būti nemažesnis kaip 4 – 6 mm.


  Kontraindikacijos elektroepiliacijai:

  • uždegiminiai odos procesai, įskaitant virusinius;
  • širdies ir kraujagyslių ligos;
  • visų tipų navikai;
  • endokrininės sistemos ligos;
  • psichinės ligos, epilepsija;
  • varikozinės kojų venos (tuo atveju, jei procedūra atliekama kojose);
  • individuali alergija metalui ir jo lydiniams, esantiems prcocedūrai naudojamoje adatoje.
  • Jei procedūrą atlieka patyręs savo srities specialistas, dažniausiai jokių šalutinių reakcijų, tokių kaip nudegimai ir randai, neatsiranda. Tačiau visgi galimos tokios šalutinės reakcijos:
  • dėmelės atsirandančios iškart po procedūros, kurios savaime išnyksta per 3 dienas;
  • gali atsirasti randai, jei panaudota per didelė elektros srovė, arba po procedūros netaisyklingai prižiūrėta oda;
  • padidėjęs odos jautrumas, niežulys po elektroepiliacijos yra normalūs procesai, tačiau negalima leisti pacientui papildomai dirginti ją. Kąsant, ar kitaip dirginant odą, ji gali būti pažeista ir to pasekoje susiformuoti randas;
  • vietinė odos infekcija, toje zonoje, kur buvo atlikta elektroepiliacija.


  Norint išvengti visų išvardintų šalutinių reakcijų, po procedūros rekomenduojama laikytis tam tikrų nurodymų:

  1. Tepti odą antiseptiku, bei taisyklingai naudoti specialisto rekomenduojamus tepalus;
  2. Parą laiko po procedūros nesimaudyti vonioje;
  3. 2 paras nenaudoti jokių kremų ir kitų kosmetikos priemonių;
  4. Savaitę laiko nesilankyti saunoje, pirtyje, sporto salėje, bei baseine;
  5. 2 savaites vengti tiesioginės saulės, soliariumo.

  Elektroepiliacijos pliusai ir privalumai:

  • tai paprastas ir pacientui lengvai suprantamas metodas: įvedus į nepageidaujamo plauko folikulą nedidelę adatą ir veikiant silpna elekros srove jis yra pilnai ir negrįžtamai sunaikinamas;
  • galima pašalinti bet kokios spalvos ir struktūros plaukelius (žilus, šviesius, pūkinius), nes veikiama tiesiai į plauko folikulą, o ne į patį plauką;
  • tinka visiems odos tipams, bei galima atlikti bet kurioje kūno vietoje.

  Anait Barsegian
  Gydytoja
  www.aromaterapija.lt
  Tel.: +370 604 07072

   

  Skaityti mažiau
 • Dehidratuota veido oda ir aromaterapinė kosmetika

  Dažnai nesusimąstome, jog besikeičiant sezonams mūsų veido odos priežiūrai reikia skirti daug daugiau dėmesio. Tik pajutę, kad ją tempia, traukia, vietomis išsausėjusi ar net pleiskanojanti, pradedame ieškoti priemonių odos būklei pagerinti. Aromaterapinė kosmetika padeda ne tik atstatyti drėgmę odoje, bet ir apsaugoti nuo odos dehidratacijos.

  Skaityti daugiau

  Odos dehidratacija ir jos priežastys

  Drėgmės kiekį odoje gali nulemti šie veiksniai:
  • paveldimumas,
  • vidaus organų būklė,
  • imuninės ir hormoninės sistemų pokyčiai,
  • nepalankios aplinkos sąlygos,
  • gyvenimo būdas,
  • neteisingai parinktos kosmetinės priemonės.  Dehidratuota oda – tai „išsausėjusi“, praradusi drėgmę oda. Ne tik sausa oda gali būti dehidratuota, bet ir normali, riebi ar kombinuota. Dehidratacijos požymiai: oda pradeda šerpetoti, praranda elastingumą, papilkėja, gali atsirasti mikroįtrūkimai, smulkios raukšlės, nuolatos jaustis tempimas, dirginimas, padidėjęs jautrumas. Dėl drėgmės trūkumo pakinta epidermio struktūra.

  Drėgmė į raginį odos sluoksnį patenka iš dermos. Vanduo keliauja į viršutinius odos sluoksnius pagal difuzijos dėsnius, iš dermos į epidermį. Pasiekęs epidermio viršutinį raginį sluoksnį, vanduo toliau keliauja į aplinką. Kad vanduo negaruotų, tam padeda odos paviršiuje esantis plonas riebalinis sluoksnis, hidrolipidinė plėvelė ir natūralus drėkinamasis faktorius (NDF).

  Odos drėgmės netekimą įtakoja nepakankama riebalų gamyba ir hidrolipidinio sluoksnio pažeidimai. Šie pažeidimai gali atsirasti ne tik dėl amžiaus, bet ir dėl detergentų, tirpiklių, esančių valomosiuose losjonuose ir prausikliuose, naudojimo, aplinkos veiksnių ir UV spindulių.

  Kad hidrolipidinis sluoksnis atsistatytų, tam reikalingos polinesočiosios riebiosios rūgštys:

  • linolo rūgštis (randama saulėgrąžų, sėmenų, sojos, žemės riešutų aliejuose),

  • gama-linoleno rūgštis (randama agurklių, juodųjų serbentų sėklų ir nakvišų aliejuje).

  Taip pat dehidratuotai odai būtini preparatai su natūraliais augaliniais keramidais, gaunamais iš  kviečių, ryžių, sojos.


         Vaistinė nakviša                                                                                                                                       Vaistinė agurklė

   

  Dehidratuotos veido odos priežiūra aromaterapinėmis priemonėmis


  Natūraliuose aromaterapiniuose kosmetikos Original ATOK produktuose nėra tenzidų, cheminių stabilizatorių, konservantų, mineralinių aliejų, kurie neigiamai veikia odą. Naudojami tik aukštos kokybės augaliniai ir eteriniai aliejai, augaliniai ekstraktai. Natūralūs augaliniai aliejai artimi odos riebalams, todėl puikiai toleruojami. Jie lengvai įsigeria į odą kartu su aktyviai veikiančiomis medžiagomis. Eteriniai aliejai teigiamai veikia odos tonusą, riebalinių liaukų veiklą, kraujotaką bei visą organizmą.

  HIDROFILINIAI VEIDO VALYMO ALIEJAI kruopščiai ir švelniai pašalina kosmetiką (tame tarpe ir atsparią vandeniui), ištirpdydami ją, neišdžiovindami ir nepažeisdami natūralaus apsauginio odos sluoksnio. Minkština, gerina elastingumą, ir išlaiko odos drėgmės balansą. Į jų sudėtis įeina augaliniai kviečių gemalų, migdolų, sojų aliejai ir kt.

  AROMATINIAI VANDENYS puikiai tonizuoja ir drėkina odą. Naudojami kasdieniam drėkinimui prieš kremą ar serumą. Dehidratuotai odai ypač tinka: apelsinų žiedų, rožių aromatiniai vandenys.

  DRĖKINAMIEJI FLUIDAI, SERUMAI skirti gilesniam odos drėkinimui. Į jų sudėtis turėtų įeiti alijošius, dumbliai, hialurono rūgštis, žalioji arbata ir kt. Hialurono rūgštis suriša vandenį, drėkina odą ir yra pagrindinis komponentas, prisidedantis prie odos atsinaujinimo.

  REGENERACINIAI VEIDO ALIEJAI yra naudojami vietoj kasdienių kremų. Jie padeda normalizuoti odos fiziologinį vandens balansą. Į jų sudėtis turėtų įeiti augaliniai vaistinių agurklių, nakvišų  aliejai, kuriuose yra gama–linoleno rūgšties. Taip pat apelsinų žiedų, jazminų, ramunėlių, rožių eteriniai aliejai.

  REGENERACINIAI VEIDO KREMAI didina odos elastingumą ir jos gebėjimą normalizuoti drėgmės balansą. Jie taip pat optimizuoja reikiamą natūralių riebalų išskyrimą, kas padeda apsisaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio, drėkina odą ir lėtina raukšlių susidarymo procesus. Į veido kremų, skirtų išsausėjusiai odai, sudėtį įeina augaliniai avokadų, kviečių gemalų, migdolų, sezamų, sojų aliejai.

  DRĖKINANČIOS, REGENERUOJANČIOS VEIDO KAUKĖS atstato vandens balansą, remineralizuoja, regeneruoja, tonizuoja, stabdo odos senėjimo procesus. Jų sudėtyje yra augaliniai abrikosų branduolių, avokadų, makadamijų riešutų, saulėgražų, vynuogių sėklų, sojų aliejai, eteriniai bosvelijų, kedrų aliejai, jūros dumblių, žaliosios arbatos, asiūklio ekstraktai.


  REKOMENDACIJOS


  NAKVIŠŲ IR AGURKLIŲ ALIEJAI – polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai. Juose ypač daug linoleno ir gama linoleno rūgščių, kurios naudingos odos drėgmės balansui ir elastingumui. Šiuos aliejus esant drėgmės trūkumui būtina vartoto ir į vidų.

  VANDUO – tai mūsų sveikatos pagrindas. Esant odos dehidratacijai nepamirškite išgerti bent 2-3 litrus vandens per dieną. Gerdami daug vandens ne tik padėsite odai atstatyti optimalų drėgmės lygį, bet ir išvalysite savo organizmą, tuo pačiu ir oda taps švaresnė.

  Maudykitės po šilta, bet ne karšta vandens srove. Tai svarbu ne tik veido, bet ir viso kūno odai.

  Nepiktnaudžiaukite kava, nes kofeinas veikia kaip diuretikas (šalina iš organizmo skysčius).  Jolanta Nariūnė
  UAB ”Aromatum  Cosmetic”
  kosmetologė-vadybininkė
  www.aromaterapija.lt

  Tel.: +370 606 59773

  Skaityti mažiau
 • Natūrali kosmetika gali būti prabangi

  “Reikalinga nepaprasta išmintis, kad žmogus galėtų įžvelgti ir suprasti, jog toli, už jūrų, marių yra Žemė, laukianti, kad ją atrastų. Kaip didžiai išmintingi buvo mūsų protėviai, žengusieji į kelią, kuris juos atvedė į šalį – vadinamą Aromaterapija. Šalį augalų ir kvapų, kurie gali teigiamai veikti kūną, mintis ir sielą. Kiek čia buvo rasta ir kiek dar nuo mūsų yra paslėpta nuostabių lobių? Dar daug puikių augalų, turinčių stebuklingų jėgų, laukia savo atradimo valandos”.
  (Anastazie Skopalova)

  Skaityti daugiau

  Profesionalių natūralios kosmetikos kūrėjų dėka, natūrali aliejinė aromaterapinė kosmetika gali būti praturtinta prabangiais, gamtoje randamais komponentais – auksu, gintaru, perlais. Šie komponentai  ne tik gražiai atrodo juvelyriniuose dirbiniuose, bet tinkamai apdirbti ir įvesti į natūralius aliejinius  kosmetikos preparatus ( veido kremus, serumus, regeneracinius veido aliejus, aromatinius veido drėgiklius) – skaistina, jaunina,  balina,  gydo mūsų odą.

  Auksas naudojamas kosmetikoje nuo seniausių  laikų. Egipto valdovė Kleopatra mėgo ne tik pieno vonias, bet ir gryno aukso kaukes. 24 karatų aukso dalelės dedamos į natūralius aliejinius kremus, šalia kitų labai veiklių aliejinių komponentų yra susmulkinamos iki mažyčių dulkelių. Auksas atspindi šviesos spindulius, suteikia odai gaivumą, skaistumą bei aukso švytėjimo efektą, mažina melanino išsiskyrimą, slopina esančias senatvines dėmes ir mažina jų atsiradimą. Naujausių technologijų dėka, jis pasiekia gilesnius odos sluoksnius ir sėkmingai kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais, lėtina odos ankstyvo senėjimo procesus.

  Puikiu jauninančiu ir odą skaistinančiu poveikiu  nenusileidžia ir Lietuvos auksu titiluojamas gintaras, kurio rūgštyje sukoncentruota tolimų laikų galinga saulės spindulių energija, pasižyminti terapiniu bei atjauninačiu poveikiu. Gintaro ekstraktas  yra išgaunamas iš aukščiausios kokybės natūralaus augalinės kilmės produkto – Baltijos gintaro. Baltijos gintaras turi 3-8 proc. gintarinės rūgšties (succinic acid). Tai didžiausia gintarinės rūgšties koncentracija, kuri gaunama tik iš Baltijos jūros gintaro. Gintarinė rūgštis yra natūralus gyvųjų organizmų medžiagų apykaitos produktas, kuris kosmetikos produktų formulėms suteikia stabilumą, lygų pasiskirstymą, gerina kitų medžiagų tirpumą vandenyje ir aliejuose. Ji odą veikia priešuždegimiškai, atstatančiai, valančiai, regeneruojančiai. Padeda odos ląstelėms geriau įsisavinti deguonį, tuom sulėtindama laisvųjų radikalų susidarymo procesą. Saugo odą nuo pragaištingo ultravioletinio spinduliavimo. Gintaras stiprus antioksidantas ir natūralus konservantas, kuris apsaugo kosmetikos produktus nuo mikrobinio gedimo.


  Šių dienų kosmetikoje labai populiarūs yra serumai, kurie kaip labai veiklūs odai komponentai naudojami moterų kiekvieną dieną. Serumus rekomenduojame naudoti nuo dvidešimt aštuonerių metų, kai odoje atsiranda pirmieji senėjimo požymiai. Norėčiau kruopščiai išnagrinėti labai veiklaus, natūralaus veido serumo sudedamąsias dalis, kad pamatytumėte, jog auksas labai gražiai dera su gintaru ir kitais natūraliais augaliniais ir eteriniais aliejais. Jūsų oda veikiama visos šios gausybės natūralių ir labai veiksmingų komponentų nuostabiai pamaitinama ir sudrėkinama, o tai leidžia jai puikiai ir sveikai atrodyti, jaunatviškai spindėti ir švytėti.

  Serumą su auksu sudaro Hialurono rūgštis, kuri  stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą odos ląstelėse, lygina mažas raukšleles. Airijos samanų (raudondumblių), konjako dervos, akacijos ir fruktanų (polisacharidų) plėvelę formuojantys tirštikliai,  preparatui suteikia lengvumą, šilko tekstūrą, leidžia lengvai ir giliai įsigerti jo veikliosioms medžiagoms į odą bei geba palaikyti natūralų jos drėgmės balansą.  Priešpienis, kofeinas, aescinas, liepų pumpurų, medetkų ir cikorijos ekstraktai drėkina ir regeneruoja odą, skatina kolageno ir elastino sintezę. Valgomosios ybiškės (hibiscus eskulentus) ekstraktas, stiprina ir atpalaiduoja veido raumenis, mažina jos raukšles,  apsaugo veido odą nuo naujų raukšlių susidarymo bei priešlaikinio senėjimo. Tai natūralus  augalinis netoksiškas botulino toksino atitikmuo, kuris yra patentuotas, kaip veikliųjų medžiagų komplekso – Myoxinolo® ingredientas ir veikia odą neinvaziniu būdu. Jis neparalyžiuoja veido raumenų, o tiesiog juos atpalaiduoja. Lėtina komedonų ir aknės susidarymo procesus. 24 karatų aukso dalelės susmulkintomis iki mažyčių dulkelių,stabdo laisvųjų radikalų patekimą į odą, labai gražiai skaistina ir mažina uždegiminius procesus odoje. Gintaro ekstraktas  yra  labai stiprus antioksidantas odai, gydo mažiausius odos uždegimus, veikia raminančiai ir regeneruojančiai. O visų svarbiausia tai , kad gintaras pada surišti visas sudedamąsias serumo dalis į vieną bendrą veiklią masę.

  Turiu būtinai paminėti, kad natūralioje kosmetikoje kremai niekuo nenusileidžia savo skvarbumu ir veiklumu aktyviems serumams. Jų sudėtyje niekada nerasite visiškai odai nereikšmingų sintetinių alyvų. Čia naudojami tik aukščiausios kokybės nemodifikuoti, nerafinuoti augaliniai aliejai ir sviestai. Natūralų kremą visada galima praturtinti veikliaisiais šimtaprocentiniais eteriniais aliejais pvz.: vanilės, šlamučių, gauruotųjų švytrūnų (Cisto-Labdano), jazminų, mirtų, pačiulių,  akacijų žiedų bei daugeliu kitų. Pantenolis, vitaminas E , patentuotas  Myoxinolo® komponentas (geltonosios valgomosios ybiškės (hibiscus eskulentus) sėklų  ekstrakto amino rūgštys ir peptidai), 24 karatų auksas,  bičių pienelis, fitokolagenas, fitokeratinas, hialurono rūgštis, kofermentas Q10, skvalenas, priešpienis, liepų pumpurų, medetkų ir cikorijos ekstraktai puikiai derės tarpusavyje ir papildys vienas kitą. Toks natūralus prabangiais komponentais prisotintas kremas tiks visiems  veido odos tipams. Suteiks odai skaistumą, gaivumą, aukso švytėjimo efektą – būdingą jaunai odai, mažins melanino išsiskyrimą, slopins esnčias senatvines dėmes ir šalins jų atsiradimo galimybes, skatins kolageno ir elastino sintezę,  intensyviai maitins,  stiprins jos kapiliarų sieneles, saugos veido odą nuo naujų raukšlių susidarymo bei priešlaikinio senėjimo, veiks priešuždegimiškai, valančiai, regeneruojančiai, jauninančiai, sutraukiančiai išsiplėtusias poras.

  Trumpai aptarsime  mirguliuojančių organinės kilmės perlų veikliąsias savybes. Jau seniai tikėta, kad perlai padeda moterims išlaikyti odos skaistumą, o jų spindėjimas ramina nervus. Ant kaklo nešiojamas vėrinys saugo nuo gerklės ligų, normalizuoja kraujo spaudimą. Perlai susidaro jūros moliuskų geldelėse iš kalcio karbonato bei specialių moliuskų išskyrų – konchiolino. Labai gerai dera su naturaliais augaliniais aliejais ir sviestais, šimtaprocentiniais eteriniais aliejais ir augaliniais ekstraktais.  Jie papildo odą mikroelementais (Ca, Na, K), mažina uždegimą, stabilizuoja apykaitos procesus, sustiprina odos švytėjimą ir elastingumą, balina pigmentines odos dėmes.

  Visada ir iš visos širdies rekomenduosiu žmonėms savo kasdienės odos priežiūrai rinktis kosmetikos preparatus susidedančius tik iš naturalių komponentų. Kuo natūralesni komponentai sudaro mūsų kasdienį kremą , tuo mūsų oda lengviau įsisavina  visas jame esančias veikliąsias medžiagas. Oda yra pats didžiausias mūsų organas, todėl Mes, o ne kas kitas, turime tinkamai ja pasirūpinti!


  UAB ”Aromatum  Cosmetic”

  Kosmetikė – vadybininkė
  Valdonė  Simuntienė
  www.aromaterapija.lt
  Tel.: +370 656 43379

   

  Skaityti mažiau
 • Vonios - poilsiui ir sveikatai

  Pagulėti, pailsėti vonioje ir jausti eterinių aliejų Dievišką energiją – tai nepamirštamas jausmas ir norisi vėl pakartoti šį ritualą. Vonių naudojimas profilaktikos ir gydymo tikslams yra efektyvus, paprastas ir visiems prieinamas metodas. Vonių pagalba galime detoksikuoti organizmą, pašalinti stresą, pagerinti savijautą, odos būklę arba tiesiog suteikti komforto jausmą namuose.

  Skaityti daugiau

  Autorė Popova savo knygoje rašo: „Kas yra pažįstamas su skausmu, kurį sukelia sąnarių ligos, osteochondrozė, radikulitas, podagra – tas pabandęs vonių terapiją įvertins jų efektyvumą.“ Aišku prie tokių ligų svarbu ir organizmo valymas ir gydymas fitoterapija, bei vonios su jūros druska ir eteriniais aliejais. Atliekant keletą gydymo kursų po truputėlį ištirpinamos druskos, iš organizmo pašalinami toksinai. Gydymo proceso metu gali būti dar jaučiamas ir skausmas, bet gydymas voniomis suteikia galimybę grįžti į aktyvų gyvenimą, padeda išsaugoti ir palaikyti sveikatą, bei padeda kovoti su liga pačioje jos pradžioje. Teigiamas rezultatas vertas aukso.

  Vonių savybės. Charakteristika. Rekomendacijos.

  Žmogus jau senai įvertino gydomąsias vonių savybes. Tai nuostabi priemonė, kuri pašalina nuovargį, padeda atsipalaiduoti, sumažina raumenų įtampą, pagerina megą.
  Senovės romėnai sakydavo: „Išgyjimo ieškok voniose“.
  Graikų deivė Kleopatra, kad išsaugoti jaunystę ir grožį, mėgo pieno vonias.
  Medicinos tėvas Hipokratas teigė, kad vonių pagalba galima išgydyti praktiškai kiekvieną ligą ir, kad jos padeda net tais atvejais, kai kitos priemonės bejėgės.
  Psichologai padarė išvadą, kad vonia mus sugrąžina į būseną įsčiose: juk mūsų organizmas devynis mėnesius gyveno kaip „vonioje“. Vanduo tankesnis negu oras spaudžia kūną dėl to lengvai susitraukia periferijoje esančios smulkios paviršinės kraujagyslės. Kraujas daugiau suteka į vidaus organus (pilvo, krūtinės), širdis gauna didesnį kiekį kraujo ir pradeda stipriau plakti, kvėpavimas tampa gilesnis.
  Vonios – tai efektyvi, atstatanti procedūra. Jos iš pagrindų pagerina kraujo cirkuliaciją. Visa tai teigiamai veikia medžiagų apykaitą ir metabolizmo procesus. Vonių pagalba galima reguliuoti nervų sistemos funkciją, mažinti raumenų tonusą, atsipalaiduoti. Priklausomai nuo priedų, kuriuos mes naudojame procedūrai vonios turi įvairų poveikį organizmui:
  • stiprina imuninę sistemą;
  • pagerina odos būklę;
  • ramina nervų sistemą;
  • aktyvina biogeninių junginių sintezę.
  Todėl pasinėrimas į vandenį suteikia unikalų atpalaiduojantį efektą ir tuo pačiu tonizuoja.

  Taisyklės.

  • Vonių terapiją galima atlikti po valgio praėjus 2-3 valandoms.
  • Prieš procedūrą pasituštinti (ištuštinti žarnyną ir šlapimo pūslę).
  • Prieš procedūrą nusiprausti po dušu, kad lengviau patektų į organizmą biologiškai aktyvios medžiagos.
  • Vandens vonioje turi būti tiek, kad apsemtų iki vidurio krūtinės.
  • Karštos vonios (38-39°C) buvimo laikas 15-20 minučių (nes tai didelis krūvis širdžiai ir odai).
  • Nenaudoti vonios kasdien (dažnos vonios kenkia venom, kuperozei, širdžiai).

  Geriausia pasilepinti vonioje 1-2 kartus per savaitę.
  • Procedūrą reikia nutraukti jei ant pirštų pagalvėlių atsiranda bangelės, procedūros metu atsiranda nuovargis ar bloga savijauta.
  • Po vonios nepersipilti vandeniu. Lengvai nugerti kūną minkštu rankšluosčiu.
  • Teigiamas poveikis odai po vonios procedūros pasitepti kūno aliejumi ar pieneliu.
  • Jei vonios procedūrą atliekate dieną – po to pailsėti 20-30 minučių.
  • Jei vonios procedūrą atliekate vakare – tai suteiks jums gerą poilsi naktį.

  Vonios paruošimas.

  Gydomosios vonios atliekamos 2-3 kartus per savaitę, kol gausime terapinį efektą. Higienines vonias galima atlikti 1-2 kartus per savaitę. Gydomosios žolinės vonios – tai sveikatos ir grožio šaltinis, organizmo gynybines jėgas pakelianti priemonė, didinanti organizmo atsparumą. Vandens temperatūra gali būti nuo 36°C iki 39°C. Trukmė nuo 5 iki 20 minučių. Priklausomai nuo vandens temperatūros ir procedūros trukmės galima pasiekti stimuliuojantį, tonizuojantį ar raminantį efektą. Procedūros tipas priklauso nuo ligos charakterio ir žmogaus individualių savybių.

  Vonios gali būti pilnos ir dalinės.
  Priklausomai nuo temperatūros vonios būna:
  • šaltos <20°C;
  • vėsios 20-33°C;
  • šiltos 36-38°C;
  • karštos 39-40°C;
  • indiferentinės su kūno temperatūra.
  Vonios taip pat skirstomos į: mineralines, žolių, aromaterapines ir t.t.

  Karštos vonios – tai stipri procedūra. Kraujagyslės išsiplečia, į kūno paviršių priplūsta kraujo, suaktyvėja medžiagų apykaita. Tokios vonios naudingos esant chroniniams sąnarių susirgimams, podagrai, radikulitui, skausmas skrandyje, žarnyne, toksinų pašalinimui iš audinių, medžiagų apykaitos sutrikimui, esant pirmiems peršalimo požymiams, jei temperatūra <37°C.

  Šaltos vonios – tik sveiki žmonės gali naudoti šaltą sėdimą ar pilną vonią. Šaltos vonios trukmė 1-2 minutės. Ji tonizuoja, stimuliuoja širdies darbą, gerina medžiagų apykaitą. Kuo trumpesnis laikas – tuo geresnis poveikis. Tą tyrinėjo ir teigė gydytojas-pastorius Kneipas. Maudymasis šaltame vandenyje atitinka vonios procedūrą. Patariama plaukioti ne ilgiau nei 30 minučių.

  Garų vonios – galima atlikti namų sąlygomis. Jos efektyvios šaltu metų laiku. Šalina nuovargį, profilaktika peršalimo ligų atveju, pagerina odos elastingumą, ramina NS, gerina miegą. Į vonią dedamos medinės grotelės, po jomis karštas vanduo. Atsigulus ant grotelių užsikloti pledu – taip susidaro garai. Trukmė 15 minučių. Po to vėsus dušas.

  Vėsios vonios – rekomenduojama esant apatijai, nemigai, neurozių atveju. Jos gali būti sėdimos, bei pilnos.

  AROMATERAPINĖS VONIOS– senovėje tai buvo laikoma komfortu. Dabar tai profilaktikos ir gydymo priemonė. Vonios su eteriniais aliejais labai populiarios ir efektyvios, jos veikia visą organizmą – tai holistinė terapija. Terapinis poveikis pasiekiamas per odą ir kvėpavimo takus. Eteriniai aliejai įtakoja organizmo biocheminius procesus ir taip veikia visus organus ir sistemas. Aromaterapinės vonios gali būti pilnos ir dalinės (rankų, kojų, sėdimos vonelės). Pradėti reikėtų nuo mažesnio eterinių aliejų kiekio, rekomenduojama nuo 8 iki 12 lašų. Procedūros trukmė 20-30 minučių. Temperatūrą nuo 36°C iki 39°C laipsnių (individualu, neturi būti jaučiamas diskomfortas). Paruošiant vonią eteriniai aliejai sumaišomi su druska (jūros, negyvosios jūros), jogurtu, pienu, grietinėle (100-200 ml.), medumi (1–2 v.š.) ar neutraliu augaliniu aliejumi (migdolų, makadamijų, avokadų, jojobos) naudojant emulgatorių (pvz. alyvuogių vašką). Tuomet mišinys taps hidrofiliniu ir ištirps vandenyje.

  Ryte padės prabusti stimuliuojanti aromaterapinė vonia (verbenos, rozmarino, citrinos, pušies). Vakare įtampą pašalins ir nuramins aromaterapinė levandų, ramunėlių, melisų, ylang-ylang, rožinio medžio medienos vonia.
  Aromaterapinės vonios rekomenduojamos 1-2 kartus per savaitę.
  Kas nors kartą naudojo aromatinę vonią – tas niekada nepamirš džiaugsmo, pilnatvės, palaimos jausmo. Kaip ir bet kuris aromaterapinis metodas, taip ir vonia turi turėti eterinių aliejų ar jų kompoziciją – kad kvapas būtų malonus vartotojui ir turėtų teigiamą poveikį jo sveikatai.

  Įtampai pašalinti:

  1) sandalmedžio et. al. 6 lašai;
  bergamotės et. al. 3 lašai;
  levandos et. al. 3 lašai.

  2) levandos et. al. 6 lašai;
  melisos et. al. 3 lašai;
  nerolio et. al. 3 lašai.

  Tonizuojanti:

  1) rozmarino et. al. 5 lašai;
  apelsinų lapų et. al. 5 lašai;
  citrinos et. al. 3 lašai.

  2) čiobrelio et. al. 3 lašai;
  verbenos et. al. 5 lašai;
  mirtos et al. 2 lašai.

  Pagerinti miegui:

  1) levandų et. al. 6 lašai;
  mairūno et. al. 3 lašai;
  rožinio medžio et. al. 3 lašai.

  2) levandų et. al. 6 lašai;
  melisos et. al. 6 lašai.

  3) levandų et. al. 8 lašai;
  ylang-ylang et. al. 4 lašai (nevėliau 18 val.).

  Raminanti:

  1) nerolio (apelsinų žiedų) et. al. 2 lašai;
  jazmino et. al. 1 lašas;
  mairūno et. al. 3 lašai.

  Poilsiui:

  1) ylang-ylang et. al. 3 lašai;
  greipfruto et. al. 3 lašai;
  santamedžio et. al. 2 lašai.

  2) saldžiųjų apelsinų et. al. 2 lašai;
  vanilės et. al. 1 lašas;
  pelargonijų et. al. 2 lašai.

  Galite naudoti ir aromaterapinės aliejinės kosmetikos firmos „Aromatum Cosmetic“ pateikiamus Original ATOK hidrofilinius aliejus voniai. Šie Original ATOK vonios aliejai yra skirti higienai vietoj muilo ir šampūno. Jų sudėtyje nėra tenzidų, cheminių konservantų ir sintetinių dažomųjų medžiagų, kurios odą sausina ir sumažina organizmo apsaugines funkcijas (atsparumą įvairioms ligoms). Natūralūs vonios aliejai odą saugo ir nepažeidžia fiziologinio rūgščių ir šarmų balanso (Ph 5,5). Maudynių metu naudojamos aromatinės priemonės, eteriniai aliejai ir kiti biologiškai aktyvūs komponentai absorbuojami odos, veikia ją teigiamai ir gydo. Oda išlaiko (atstato) savo drėgmę ir minkštumą.

  Original ATOK vonios aliejų vartojimas:
  10-20 ml (1-2 valgomuosius šaukštus) vonios aliejaus išmaišyti reikiamos temperatūros vandens srovėje. Tam, kad oda galėtų absorbuoti preparate esančias efektyvias medžiagas, vandens temperatūra neturi skatinti prakaito išsiskyrimo. Maudymosi metu galima papildyti vandenyje aliejaus kiekį. Rekomenduotina masažuoti kūną kempine ar šepečiu. Maudymosi laikas vonioje turi trukti ne mažiau 20 minučių. Po maudymosi nesiprauskite po dušu, o tiesiog švelniai nusausinkite kūną rankšluosčiu. Maudydamiesi nenaudokite muilo ar kitų prausimosi priemonių, nes tai mažina vonios aliejaus veiksmingumą.
  Visą Original ATOK vonios aliejų asortimentą galite peržiūrėti svetainėje www.aromaterapija.lt

  Aromaterapinių vonių kontraindikacijos.

  • Prieš atliekant procedūrą nenaudoti agresyvių prausiklių.
  • Eterinių aliejų negalima naudoti besigydantiems šviesos terapija.
  • Eteriniai aliejai nesuderinami su homeopatija.
  • Neštumo metu aliejų koncentraciją sumažinti du kartus.
  • Aromaterapinės vonios negalimos esant ūmiai ligos būsenai: aštriems uždegiminams procesams, pažeistai odai, ūmioms širdies, inkstų, kepenų ligoms, tromboflebitui, cukriniam diabetui, epilepsijai, onkologiniams susirgimams ir pan.

  Alternatyva pasilepinimui aromaterapinėje vonioje – po dušo įtrinti kūną aromaterapiniu mišiniu: 1 ltr. H₂O + druska + 3-5 lašai et. al.

  P.S.:
  Pasilepinkite Kleopatros vonioje:

  • Su medumi, pienu, rožių žiedlapiais, ramunėlėmis ir grietinėle:
  5 v.š. rožių žiedlapių + 3 v.š. ramunėlių + pašildyti 1 st. pieno ir 4 v.š. grietinėlės, išmaišius supilti į vonią.
  • Su medumi, pienu, migdolų, alyvuogių augaliniais aliejais ir rožių eteriniu aliejumi:
  Pašildyti 1 ltr. pieno ir atskirai 1 puodelį medaus sumaišyti su 2 v.š. migdolų aug. aliejaus + 2 v.š. alyvuogių aug. aliejais + rožių et. aliejumi.  Rima Balaišienė
  Aromaterapijos lektorė - kosmetologė
  tel.: +370 671 04092

  Skaityti mažiau
 • Aromaterapija šaltuoju metų laiku

  Sakoma – gyvenk su gamta ir būsi sveikas.

  „Žmogui Žemėje yra visko
  Ko jam reikia. Tai gamta.
  Ji – kaip ta išmintinga motina,
  Kuri visada naudoja geriausias priemones,
  Kad pasiektų savo tikslą“
  (Maks Hendel)

  Skaityti daugiau

  Žmogus – sudėtingo beribio pasaulio dalis. Jo gyvenimą valdo kosmoso dėsniai. Kad gyventume harmoningai su gamta, turime suprasti, pažinti šį pasaulį, matyti, jausti gyvenimo ritmą. Bet pasaulis keičiasi, keičiasi ir mūsų gyvenimo būdas. Sveikas žmogus – tai žmogus gyvenantis kūno, proto ir sielos harmonijoje. Įvairiausios priežastys gali sutrikdyti pusiausvyrą su aplinka ir pačiu savimi. Tai mintys, neigiamos emocijos, orų kaita, metų laikai. Visa tai yra daugelio ligų priežastimi. Ruduo ir žiema – lietingas, vejuotas, tamsus ir vėsus laikotarpis, palankus peršalimo ligoms, lydimas streso ir susilpnėjusio imuniteto. Į pagalbą galime pasitelkti aromaterapiją – senovės metodą, kaip panaudoti gamtos galias gydymui ir profilaktikai. Aromaterapija tai menas ir mokslas, panaudojant iš augalų išgautus eterinius aliejus kūno, proto ir sielos harmonizavimui.

  Aromaterapija, tai eterinių aliejų panaudojimas, siekiant teigiamo poveikio žmogaus sveikatai, praktiniu požiūriu stiprina imuninę sistemą.
  Pasaulis pilnas nuostabių aromatų, nors jų neįmanoma nei pamatyti, nei paliesti tačiau galime užuosti, įkvėpti. Kvapų pagalba galime pakylėti nuotaiką, sušildyti jausmus, pagerinti savijautą. Eteriniai aliejai į organizmą patenka per odą, kvėpavimo takus ir gleivines, suteikdami terapinį poveikį. Tik 100% natūralūs eteriniai aliejai, pasižymintys gyvybine energija, gali būti vartojami kitai gyvai sistemai – žmogui įtakoti.

  Jau senoviniuose rankraščiuose aprašomi natūralių aromatinių medžiagų galimi efektai, panaudojant plačiausiu diapozonu: nuo magiško, gydomojo iki estetinio ir emocianalinio poveikio todėl net silpniausias kvapas gali pažadinti mumyse prisiminimus, pakeisti nuotaiką, sustiprinti imunitetą, padėti kovoti su įvairiomis ligomis namų sąlygomis.
  Pakanka į aromatinę lempą įlašinti 3-5 lašus jūsų mėgstamo eterinio aliejaus ir aromatas pasklis po visą patalpą. Eterinių aliejų garinimas ore atlieka ne tik estetinę bei psichologinę funkcijas, bet pasižymi antivirusiniu, antibakteriniu, dezinfekuojančiu, priešuždegiminiu, antistresiniu poveikiu bei stiprina imunitetą. Nustatyta, kad vidutinio dydžio patalpoje naudojant aromatinę lempą per 3-4 valandas žūsta 70% ore gyvenančių patologinių mikroorganizmų. Šis eterinių aliejų poveikis itin pageidaujamas masinio žmonių susibūrimo vietose, gripo epidemijų metu. Aromatinės lempos, difuzoriai padeda per trumpą laiką tolygiai paskirstyti eterinių aliejų garus patalpoje. Įstaigų darbuotojai nedidele koncentracija inhaliuodami aromatingą orą yra apsaugomi nuo infekcijų ir peršalimo ligų, stiprinamas jų imunitetas. Tokiose įmonėse darbuotojai mažiau serga, didėja jų darbo našumas, gerėja nuotaika. Garindami eterinius aliejus namuose galime sukurti jaukią namų atmosferą, stiprinti šeimos narių sveikatą, pagerinti tarpusavio santykius. Aromatų difuzija patalpose nėra itin brangus malonumas. Turint keletą aukštos kokybės tikrų eterinių aliejų buteliukų, galima sukurti savo mėgstamas sinergijas (kvapų mišinius). Šiam reikalui naudojama aromatinės lempos

  Elektriniai difuzoriai

  Juos galima naudoti namuose, ofise, priklausomai nuo žmogaus poreikio.
  Eukaliptų, čiobrelių, citrinų, arbatmedžių, kadagių, gvazdikų eteriniai aliejai stiprina imunitetą, didina atsparumą peršalimo ligoms. Tai stiprūs antiseptikai pasižymintys antivirusiniu, antimikrobiniu, dezinfekuojančiu poveikiu. Veikia antibakteriškai, saugo nuo virusų, stimuliuoja apsaugines organizmo funkcijas, ypač vartotina gripo epidemijos metu patalpų dezinfekcijai.

  Panaudojimo būdai:
  1) aromatinė lempa (3-5 lašai eterinio aliejaus 15m² patalpai);
  2) grindų ir paviršių dezinfekcija (į 10ml spirito įlašinti 10-12 lašų et.aliejų supilti į kibirą su vandeniu ir išplauti grindis);
  3) asmeninei apsaugai rekomenduojama kelis lašus preparato užlašinti ant drabužių apykaklės.
  Viršutiniams kvėpavimo takams terapinį poveikį turi pušų, čiobrelių, pipirmėčių eteriniai aliejai. Lauro lapų, santalmedžio eteriniai aliejai – minkština kosulį. Pipirmėčių ir čiobrelių eteriniai aliejai skystina glaives, padeda atsikosėti. Pušų eterinis aliejus atpalaiduoja lygiųjų raumenų spazmus.
  Panaudojimo būdas: šilta garų inhaliacija (į vieną arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus įlašinti 1-3 lašus eterinio aliejaus ir tai supilti į indą su karštu vandeniu. Inhaliuoti šiltais garais).

  Sergant ausų, nosies, gerklės ligomis gerą kvėpavimo takų buklę padeda palaikyti geranium (rožinė pelargonija), pipirmėčių, arbatmedžių eteriniai aliejai.
  Panaudojimo būdas: gerklės skalavimai (į stiklinę įpilti 1 arb. š. druskos, po to 1 lašą geranium etterinio aliejaus, užpilti karštu vandeniu arba medetkų, ramunėlių, šalavijų arbata. Skalauti gerklę 3-4 kartus dienoje).
  Jei peršalimas susijęs su spazminiu kosuliu, bronchitu gali padėti pušų, eukaliptų, čiobrelių, piprmėčių, bosvelijų eteriniai aliejai.
  Imuninę sistemą padės susiprinti eukaliptų – čiobrelių aromaterapinė vonia. Naudokite ją 1 kartą savaitėje 1-2 mėnesius (į 2 valg. š. druskos įlašinkite 8-10 lašų eterinių aliejų, išmaišykite, supilkite į vonią. Procedūros laikas 20-30 min.)
  Esant šaltiems, drėgniems orams paaštrėja ir sąnarių ligos, nes jie reaguoja į orų permainas. Čia pagelbėtų levandų, rozmarinų, pušų, ramunėlių, cinamono, juodųjų pipirų, mairūnų eteriniai aliejai. Juos reikia ištirpinti migdolų, jonažolių, makadamijų augaliniame aliejuje ir gautu masažiniu mišiniu išmasažuoti skaudamus sąnarius. Norėdami sustiprinti preparato poveikį galime apvynioti maistine plėvele, įvynioti į pledą 1 val. Procedūrą kartoti 2-3 kartus per savaitę.

  Masažinio mišinio pavyzdžiai:

  1) 30 ml. augalinio aliejaus
  rozmarinų eterinio aliejaus 4 lašai
  mairūnų – 4 lašai
  kadagio uogų – 3 lašai
  juodųjų pipirų – 2 lašai

  2) 30 ml. augalinio aliejaus
  rozmarinų eterinio aliejaus 6 lašai
  ramunėlių – 3 lašai
  juodųjų pipirų – 3 lašai

  Masažiniai aliejai gerina sąnario paviršių ir kaulinio audinio funkcijas. Jie sušildo ir stimuliuoja audinius, gerina kraujotaką, didina sąnarių lankstumą.
  Spaudžiant šaltukui papildomos priežiūros reikalauja ir mūsų oda. Kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra augalinės kilmės veikliųjų meidžiagų, augalinių ekstraktų, turi įtakos odos lastelėms, gerina odos funkcijas. Augalai turi biologiškai aktyvių medžiagų, eterinių aliejų: šios medžiagos pasižymi gydomosiomis ypatybėmis. Iš vaisių kauliukų, riešutų, sėklų šalto spaudimo būdų gaunami augaliniai aliejai, taip pat žinomi šaltiniai, naudojami kosmetikoje ir kūno priežiūros priemonėse. Iš vynuogių kauliukų išgautas aliejus naudojamas kosmetologijoje odai maitinti ir apsaugoti. Aliejuje esančios veikliosios medžiagos pasižymi apsauginėmis savybėmis, stiprina kapiliarus, didina sienelių elastingumą. Medetkų aliejinis ekstraktas turi priešuždegiminį, antiseptinį, minkštinamąjį gydomąjį poveikį, ramina odos sudirgimus. Avokado aliejus apsaugo odą esant dideliam šalčiui. Jis minkština ir maitina dehidratuotą, sausą, vystančia odą. Regeneruojantys, saugantys odą nuo senėjimo, didinantys odos elastingumą ir stiprinantys jos apsaugines funkcijas yra nakvišų, agurklių, erškėtuogių sėklių augaliniai aliejai. Abrikosų ir persikų kauliukų aliejai skatina žaizdų gyjimą ir veikia priešuždegimiškai. Nuostabiom maitinančiom savybėm pasireiškia argano aliejaus. Jis savo sudėtyje turi gamtinės kilmės vitaminus A, E, F, stimuliuoja kolageno ir elastino sintezę odoje, ją stangrina.
  Original ATOK aromaterapinės aliejinės kosmetikos gamyboje naudojama gamtinė žaliava: aukščiausios kokybės augaliniai ir eteriniai aliejai bei kiti gamtiniai komponentai. Original ATOK aromaterapinės aliejinės kosmetikos produktai skirti kasdieninei veido ir kūno odos priežiūrai. Jie lengvai įsigeria į odą, didina elastingumą, normalizuoja drėgmės balansą, padeda apsisaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio.

  Kartu su tamsiais rudens vakarais beldžiasi į sielą liūdesys, nerimas, kurio tiek daug mūsų skubančiame pasaulyje. Eteriniai aliejai dar vadinami augalo siela – pradžiugina ir sušildo jausmus. Kaip rašė V.Šekspyras: „Ir stiklinio flakono belaisvis ilgais vakarais džiugina sielą….“.
  Taip eterinio aliejaus aromatas lyg plonom stygom groja mūsų emocijomis sukurdamas vis naują muziką. Mes visi esame individualūs ir skirtingai reaguojame į kvapus. Eteriniai aliejai veikia mūsų emocijas ir nervų sistemą, pasižymi bioreguliuojančiu poveikiu, leisdami efektyviai gyventi čia ir dabar. Reguliuojantis aromaterapijos poveikis ir yra svarbiausias psichologiniame lygmenyje. Įtakodami psichoemocinę sferą visi eteriniai aliejai (EO) pasižymi trigubu efektyvumu: stimuliuojančiu, atpalaiduojančiu, adaptogeniniu poveikiu. Todėl jų aromatas atpalaiduoja stresą, sukuria džiaugsmingą nuotaiką, įtakoja žmonių gerbuvio jausmą, gerina tarpusavio santykius, sukuria malonią atmosferą, sušido jausmus.
  Levandos ir rožės mišinys naudojamas ramiai nuotaikai sukurti, mažina stresą ir aukštą kraujospūdį.
  Citrinos ir jazmino aromatas gaivina, tonizuoja ir ramina.
  Gėlių aromatai (ylang-ylang, apelsino žiedų, rožinės pelargonijos) palaikys atpalaiduotą atmosfera.
  Apelsino žievelių eterinis aliejus stabilizuoja emocijas.
  Iš pat ryto maloni nuotaika pabudus sukuriama paskleidžiant citrinų, greipfrutų, pušų, eukaliptų kvapus.

  Panaudojimo būdai:
  1) aromatinė lempa;
  2) aromaterapinė vonia;
  3) aromaterapinis masažas – suteiks palaimos būseną.

  Ruduo ir žiema tai net tik vėsūs orai, šaltis ir ilgi vakarai, bet ir visa eilė švenčių: Kūčių vakaras, Šv. Kalėdos, Naujieji metai…
  Dovanos, šventiniai vakarai ir… buvimas kartu. Eteriniai aliejai – gamtos sukurti stebuklai, padės jums sukurti magiškos, stebuklingos pasakos atmosferą jūsų namuose. Beje ir savo pačių keptų kūčiukų kvapas pakelia nuotaiką.
  Egzotiškas citrusų (citrinų, mandarinų, apelsinų) ir gėlių (kanangų, rožinių pelargonijų) aromatas nuneš jus į Kalėdinę pasaką.
  Lyg švelnus Kalėdinis sapnas gvazdikų, kardamonų, cinamono, apelsinų kvapai.
  Kalėdinio vakaro atmosferą padės sukurti intensyvus citrinių, apelsinų, greipfrutų, bergamočių, cinamono aromatas.

  Eteriniai aliejai ir jų mišiniai skirti švenčių metu sukurti nepakartojamą Jūsų namų aurą.
  Taigi aromaterapija yra dar viena galimybė rudenį ir žiemą išsaugoti gerą savijautą ir sukurti šventinę nuotaiką.
  Firmoje „Aromatum Cosmetic“ Jūs rasite įvairius Original ATOK eterinius ir augalinius aliejus.


  Rima Balaišienė
  Aromaterapijos lektorė – kosmetologė
  tel.: +370 671 04092

  Skaityti mažiau
 • Venų varikozė ir masažas


  Varikozė, arba lėtinis venų nepakankamumas, dažnai vadinama tiesiog išsiplėtusiomis venomis – tai dažna ir seniai žinoma problema.

  Skaityti daugiau  Venų varikozės priežastys:

  * Įgimtas venų vožtuvų nepakankamumas;

  * Padidėjęs slėgis pilvo ertmėje (spaudžiami vidaus organai spaudžia klubines venas, todėl sutrinka nutekėjimas iš kojų venų). Tai gali sukelti lėtinis vidurių užkietėjimas, nėštumas, susikaupęs skystis pilvo ertmėje, įvairios onkologinės ligos;

  * Ligos pažeidžiančios venų vožtuvus, sieneles (giliųjų venų krešuliai, jų uždegimas, lėtinis venų uždegimas).

  Dažnai tiesioginė venų išsiplėtimo priežastis lieka neaiški.

  Varikozės dažniau pasitaiko vyresniems nei 50 metų asmenims, moterims dažniau nei vyrams (ypač po menopauzės), dirbantiems stovimą darbą, žmonėms su ansvoriu.

  Problemos eiga:

  1 stadija. Problemos pradžioje dažnai būna tik subjektyvių pokyčių. Jaučiamas kojų sunkumas, nuovargis, ypač dienos pabaigoje, kojos dažnai tinsta, jas tankiai suima mėšlungis, žmogui atrodo lyg po kojas bėgiotų skruzdelės.  Kartais truputį patinsta padai, kulkšnys, gali nesmarkiai paryškėti venų tinklas. Pirmieji simptomai dažniausiai išryškėja pavasarį, vasarą , orams atšilus, ilgiau stovint ar sėdint.

  2 stadija. Šios stadijos metu jau išryškėja odos pokyčiai, blauzdos tinimas kyla aukštyn, jaučiamas skausmas.

  3 stadija. Išsivysto ryškus pigmentacijos pokytis (odos egzema) , atsiranda žaizdelių , dėl audinių mitybos sutrikimo jos negyja, nes nėra aplink normalios kraujotakos, susidaro atviri vartai infekcijai, venos sienelė tampa trapi, gali plyšti nuo nesmarkaus kojos sutrenkimo ir gausiai kraujuoti.  Šios stadijos metu nepatartina daryti masažų. Reikėtų kojas kuo mažiau liesti ar trinti. Stipriai pažengusį procesą gydo bendro profilio, kraujagyslių arba plastikos chirurgai, lazerių specelistai, bendrosios praktikos gydytojai ir gydytojai dermatologai.

  Profilaktinės priemonės:

  Problemos pradžioje atsiradusį kojų tinimą, galime nesunkiai sumažinti atlikdami kojų masažą su Original ATOK kojų masažo aliejumi. Šį masaža mes patariame atlikti vakare. Geriausiai jį būtų atlikti palaikius kojas vonelėję praturtintoje Original ATOK kojų vonios aliejumi. Ryte kojas patariame masažiniais judesiais pasitepti Original ATOK kojų kremu LYMPHA SU KOFEINU.

  Original ATOK kojų vonios aliejus sudėtyje ęsantys migdolų, sojų, jojobos augaliniai aliejai apsaugo odą nuo išdžiūvimo, drėkina, minkština, ramina, valo ją nepažeidžiant rūgščių ir šarmų pusiausvyros. Eteriniai cinamonų, rozmarinų, tujų, šalavijų, čiobrelių, kadagių uogų aliejai mažina odos prkaitavimą, tonizuojančiai veikia pavargusias kojas ir pėdas, gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą. Kojų vonia paruošiama sekančiai: vienas arbatinis šaukštelis Original ATOK šio vonios aliejaus išmaišomas 5-10 litrų šilto (35-40 laipsnių pagal C) vandens talpoje. Kojos mirkomos 20-40 minučių, nenaudojant muilo, nes jis mažina  aliejaus veiksmingumą. Esant kojų venų varikozei vonios vanduo neturėtų būti per karštas, kad neskatintų dar didesnio kojų venų išsiplėtimo.

  Pamirkytas vonioje kojas nusausiname. Po kojų vonios oda yra drėgna, šilta, minkšta, poros prasivėrusios. Tai pats tinkamiausias metas atlikti masažą. Masažuojame su Original ATOK kojų masažo aliejumi, kuris yra stipriai veikianti priemonė. Vienam masažui pakanka tik vieno arbatinio šaukštelio preparato. Šis kojų aliejus praturtintas augaliniais kviečių daigų, migdolų, sojų aliejais, aliejiniais arnikų, jonažolių, kaštonų ekstraktais. Jie gerai geriasi į odą, puikiai drėkina ir maitina ją. Eteriniai kadagių uogų, kiparisų, rozmarinų, šalavijų aliejai gaivina odą ir gerina kraujotaką, limfos tekėjimą, aktyvina medžiagų apykaitos procesus apatinėse galūnėse, tonizuoja kojų raumenis, gerina sąnarių judrumą, skatina smulkių žaizdelių ir įdrėskimų gyjimą. Švelniai įmasažuojame nedidelį kiekį masažinio aliejaus. Oda labai puikiai pasisavina visas gerąsias ir veikliąsias šio Original ATOK masažinio aliejaus medžiagas. Masažas atliekamas nuo kulkšnies kylant į viršų link kelėnio. Taip aktyviname kraujo geresnį tekėjimą į viršų link širdies ir neleidžiame jam nusistovėti kojų venose. Masažo metu koja turi būti atpalaiduota ir horizontaliai ištiesta. Po procedūros koją susukame į polietileninę plėvelę, kuri neleidžia eteriniams aliejams taip greitai išgaruoti ir apdengiame antklode. Laikome koją horizontaliai  15-20 minučių.

  Original ATOK kojų kremas LYPHA SU KOFEINU naudojamas prižiūrėti pavargusias kojas. Jo sudėtyje yra sojų ir jojobos augaliniai aliejai, eteriniai kadagių uogų ir mairūnų aliejai. Šis kojų kremas aktyvina kraujo ir limfos tekėjimą, gerina medžiagų apykaitos procesus ir skysčių pasišalinimą iš audinių. Atlikus kojų masažą, naudojant šį kremą, kojos mažiau tinsta, atsiranda lengvumo pojūtis. Taip pat galima šiuo kremu ištepti kojas plonu sluoksniu, susukti į polietileninę plėvelę ir apdengti pledu, taip laikyti 30-40 minučių. Vitaminai ir eteriniai aliejai, kurių gausu Original ATOK kojų kreme LYPHA SU KOFEINU regeneruoja odą ir veikia giliuosius audinių sluoksnius. Šį kremą siūlytume naudoti ir ryte. Įmasažuokite juo kojas po rytinio dušo ir apsimaukite elastines kojines, kurių galite įsigyti bet kurioje vaistinėje. Dėka to Jūs visą dieną, nors ir daug vaikščiodami, sėdėdami ar stovėdami nejausite sunkumo kojose, tinimo ir skausmo.

   

  Labai efektyvu:

  Sėdint kojas pakelti ant taburetės, o gulint 20-30 laipsnių kampu;

  Kojų mankšta, užtenka pasivaikščioti 10-15 žingsnių per valanda , jei tenka ilgai stovėti -perkelkite svorį nuo vienos kojos ant kitos;

  Laisvi rūbai;

  Šaltas kojų dušas, maudymąsisis jūroje;

  Vaikščiojimas basomis po smėlį ar žvyrą;

  Patogi avalynė. Kulnelio aukštis ne daugiau nei 3 cm.;

  Skiriamos gerti kapsulės turinčios savo sudėtyje ginkmedžio ekstrakto. Ginkmedis pasižymi kraujotaką gerinančiomis savybėmis, puikiai tonizuoja venas, gerina kapiliarų laidumą, mažina jų trapumą. Svarbu tai kad jis išplėčia kraujagysles, mažina kraujo klampumą, todėl per tą patį laiką kraujagyslėmis prateka daugiau kraujo, audiniams atnešama daugiau maisto medžiagų bei deguonies;

  Vengti karštų vonių ir saunų;

  Laikytis sveikos gyvensenos, mažinti antsvorį.

   

  UAB ”Aromatum  Cosmetic”
  Kosmetikė – vadybininkė

  Valdonė  Simuntienė
  tel.: +370 656 43379

  2012 06 09

  Skaityti mažiau
 • Celiulitas ir mes

  Pastaruoju metu sunkiai rasime žmogų, kuris būtų visiškai patenkintas savo figūra. Dėl netinkamos mitybos ir nejudraus  gyvenimo būdo  celiulitas tampa ne tik daugelio moterų, vyrų, bet ir vaikų problama.  Pagrindinės atsiradimo priežastys gali būti :paveldimumas, hormonų sutrikimai, venų ir linfinės cirkuliacijos problemos, jungiamojo audinio silpnumas, priešlaikinis odos senėjimas, blogi įpročiai (skurdi mityba, alkoholis).

  Skaityti daugiau

  Celiulitas pirmiausiai susidaro iš vandens sankaupų audiniuose ir riebalinių ląstelių išsipūtimo. Išsipūtusios ląstelės prailgina kelią iki kraujagyslių ir limfagyslių, todėl  pablogėja   audinių aprūpinimas  maistinėmis medžiagomis, bei šlakų pašalinimas  iš organizmo.  Šalinant celiulitą pirmiausiai reikia aktyvuoti naturalų limfos nutekėjimą ir šlakų pašalinimą.

  Norintiems sėkmingai kovoti su celiulitu,   firma   ”Aromatum  Cosmetic”  siūlo aromaterapinius  Original ATOK preparatus. Šių preparatų sudėtyje yra: apelsinų žievių,  mandarinų žievelių eteriniai aliejai, kurie gerina medžiagų apykaitą audiniuose; cinamonų eterinis aliejus – labia gerai sušildo  audinius, gerina poodinių audinių kraujotaką,  kadagių uogų eterinis aliejus – stimuliuoja limfos srautą, padeda šalinti iš odos vandenį ir toksiškus medžiagų apykaitos produktus; rozmzrinų eterinis aliejus – stimuliuoja kraujotaką, gerina medžiagų apykaitą. Jojobos, sojų ir migdolų augaliniai aliejai – puiki bazė, kurioje lengvai pasiskirsto eteriniai aliejai ir gerai susigeria į odą.  Todėl vartojant šias priemones oda pasidaro pastebimai lygesnė ir švelnesnė.

  Original ATOK Mandarinų vonios aliejų, rekomenduojame  naudoti ,  nes pagerina medžiagų apykaitą audiniuose, puikiai regeneruoja odą, gaivina ir ramna psichologinę žmogaus būseną, gerina nuotaiką.

  Original ATOK Kadagių uogų vonios aliejus – puikiai atpalaiduoja raumenis, suaktyvina kraujotaką ir limfotaką, stimuliuoja šlakų bei skysčių pertekliaus šalinimą iš organizmo, pagreitina medžiagų apykaitą.

  Vonios aliejaus vartojimas: 10 – 20 ml vonios aliejaus  išmaišyti reikiamos temperatūros vandenyje, kad oda galėtų absorbuoti preparate esančias efektyvias medžiagas, vandens temperatūra neturi skatinti prakaitavimo. Maudytis ne mažiau 20 min., po maudynių persiskalauti nereikia, tik apsisausinti rankšluosčiu. Visų maudynių metu muilo naudoti nerekomenduojame, nes jis mažina vonios aliejaus veiksmingumą.

  Ne visada, ypač darbo dienomis, turime laiko išsimaudyti vonioje. Todėl mes siųlome  Original ATOK dušo aliejų  Anticella, kuris kaip ir vonios aliejus puikiai valo ir regeneruoja odą, gerina medžiagų apykaitą, mažina audinių tinimą  ir skirtas  naudoti kiekvieną dieną.

  Original ATOK masažo aliejus Anticella – skirtas naudoti kiekvieną dieną nusimaudžius po dušu, kai odelė šilta ir poros prasivėrusios. Šis masažo aliejus  puikiai geriasi į odą, padeda iš odos šalinti vandenį ir toksinus, gerina odos ir poodinių audinių kraujotaką ir limfotaką naudojimo vietoje. Dar šį masažo aliejuką galime pakeisti Original ATOK masažo kremais Anticella ar Thermobalzam.

  UAB ”Aromatum  Cosmetic”
  Kosmetikė – vadybininkė

  Valdonė  Simuntienė

  2011 02 25

  Skaityti mažiau
 • Naujas straipsnis


  Dažnai nesusimąstome, jog besikeičiant sezonams mūsų veido odos priežiūrai reikia skirti daug daugiau dėmesio.
  Skaityti daugiau

  Jolanta Nariūnė

  UAB ”Aromatum  Cosmetic”

  kosmetologė-vadybininkė

  www.aromaterapija.lt

  Tel.: +370 606 59773

   

  2015 09 11

   

  Dažnai nesusimąstome, jog besikeičiant sezonams mūsų veido odos priežiūrai reikia skirti daug daugiau dėmesio. Tik pajutę, kad ją tempia, traukia, vietomis išsausėjusi ar net pleiskanojanti, pradedame ieškoti priemonių odos būklei pagerinti. Aromaterapinė kosmetika padeda ne tik atstatyti drėgmę odoje, bet ir apsaugoti nuo odos dehidratacijos.

  Skaityti mažiau