Pagalba ir info +370 699 49021

Naršydami sutinkate su mūsų „sausainėlių“ politika.

Pagalba kovojant su virusais

Norime apžvelgti esančią informaciją, apie eterinių aliejų veiksmingumą apsaugai nuo virusų. Medikamentai gali padėti palengvinti virusų sukeltus simptomus, tačiau kai kurie žmonės taip pat išbando ir alternatyvius metodus, kaip kad eterinius aliejus. Per pastaruosius 20 metų mokslininkai tyrė, kaip įvairūs eteriniai aliejai gali paveikti gripo ir peršalimo rūšių virusus.

Straipsnyje, publikuotame Amerikos eterinių aliejų ir natūralių produktų moskliniame žurnale, Kanados mokslininkai nustatė, kad bergamočių eterinis aliejus, čiobrelių eterinis aliejus, cinamonų lapų eterinis aliejus bei eukaliptų eterinis aliejus pasižymi antivirusine veikla.

„Anti-influenza virus activity of essential oils and vapors“

Kitoje studijoje rasta, kad melisų eternis aliejus padeda stabdyti H9N2 gripo viruso dauginimuisi (avian flu), kai yra vartojama kartu su priešgripiniais vaistais.

„Antiviral activity of the oseltamivir and Melissa officinalis L. essential oil against avian influenza A virus (H9N2)“

Dar viename tyrime teigiama, kad eterinių aliejų mišiniai, kurių sudėtyje yra eukalipto ir cinamono lapų eterinių aliejų, gali padėti sumažinti H1N1 gripo viruso rūšies aktyvumą.

„Protective essential oil attenuates influenza virus infection: An in vitro study in MDCK cells“

Arbatmedžių bei eukaliptų eterinis aliejus turi antivirusinių savybių, jei žmonės naudoją šį aliejų oro filtravimo ir drėkinimo sistemose, rašo dar vieni mokslininkai.

„Inactivation of Airborne Influenza Virus by Tea Tree and Eucalyptus Oils“

Be to ką paminėjome, kai kuriems žmonėms patiriantiems švelnius virusinių ligų simptomus, eteriniai aliejai gali palengvinti kvėpavimą ir padėti pasijausti geriau. Europos sąjungos vaistų reguliavimo agentūra nereglamentuoja eterinių aliejų ar jų naudojimo. Dėl to, patariame pirkti aliejus atsakingai, tik iš patikimų ir geros reputacijos šaltinių.

Kviečiame peržiūrėkite mūsų produktų kategoriją „Virusams ne“.

Reikalavimai saugiam eterinių aliejų naudojimui:

  • Galima vartoti tik išoriškai
  • Nevartoti neskiesto tiesiai ant odos (išskyrus retus atvejus)
  • Vartoti saugiai, stengtis, kad aliejus nepatektų į akis (patekus gausiai plauti vandeniu)
  • Nevartoti citrusinių aliejų ir kitų fototoksinių aliejų prieš buvimą tiesioginiuose saulės spinduliuose
  • Aliejus vartoti tik nedideliais kiekiais, laikantis jų dozavimo normų
  • Prieš vartojimą būtina įsitikinti, kad neturite alergijos pasitinktoms medžiagoms
  • Nėščiosioms, maitinančioms kūdikius, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl galimo eterinio aliejaus vartojimo būtina pasitarti su šeimos gydytoju

Turėkite omenyje, kad nei viena iš minėtų studijų nepatvirtina, kad eteriniai aliejai gali išgydyti ar užtikrintai apsaugoti nuo gripo ar kitokių tipų virusų. Eterinius aliejus galima naudoti kaip papildomą priemonę, kartu su rankų dezinfekcija ir saugaus atstumo laikymosi nuo ligos simptomus rodančių žmonių.

Jei jums pasireškė sunkūs arba greitai stiprėjantys peršalimo ar gripo simptomai, tuėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytojus. Informacijos apie virusus ir šiuo metu siaučiančią COVID-19 pandemiją galite rasiti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje apie koronavirusą arba “Mano vyriausybės” puslapyje „Koronastop“.

Likite sveiki ir saugokite savo artimuosius!

Parašykite komentarą
Natūrali produkcija

Puikios prekės

Nemokamas pristatymas

Užsakymams Lietuvoje virš €100

Saugus atsiskaitymas

Visa / Mastercard / Paysera

Kokybiškas aptarnavimas

Jūsų nuomonė mums svarbiausia

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!