Odos dehidratacija ir jos priežastys
Drėgmės kiekį odoje gali nulemti šie veiksniai:
- paveldimumas,
- vidaus organų būklė,
- imuninės ir hormoninės sistemų pokyčiai,
- nepalankios aplinkos sąlygos,
- gyvenimo būdas,
- neteisingai parinktos kosmetinės priemonės.
Dehidratuota oda – tai „išsausėjusi“, praradusi drėgmę oda. Ne tik sausa oda gali būti dehidratuota, bet ir normali, riebi ar kombinuota. Dehidratacijos požymiai: oda pradeda šerpetoti, praranda elastingumą, papilkėja, gali atsirasti mikroįtrūkimai, smulkios raukšlės, nuolatos jaustis tempimas, dirginimas, padidėjęs jautrumas. Dėl drėgmės trūkumo pakinta epidermio struktūra.
Drėgmė į raginį odos sluoksnį patenka iš dermos. Vanduo keliauja į viršutinius odos sluoksnius pagal difuzijos dėsnius, iš dermos į epidermį. Pasiekęs epidermio viršutinį raginį sluoksnį, vanduo toliau keliauja į aplinką. Kad vanduo negaruotų, tam padeda odos paviršiuje esantis plonas riebalinis sluoksnis, hidrolipidinė plėvelė ir natūralus drėkinamasis faktorius (NDF).
Odos drėgmės netekimą įtakoja nepakankama riebalų gamyba ir hidrolipidinio sluoksnio pažeidimai. Šie pažeidimai gali atsirasti ne tik dėl amžiaus, bet ir dėl detergentų, tirpiklių, esančių valomosiuose losjonuose ir prausikliuose, naudojimo, aplinkos veiksnių ir UV spindulių.
Kad hidrolipidinis sluoksnis atsistatytų, tam reikalingos polinesočiosios riebiosios rūgštys:
• linolo rūgštis (randama saulėgrąžų, sėmenų, sojos, žemės riešutų aliejuose),
• gama-linoleno rūgštis (randama agurklių, juodųjų serbentų sėklų ir nakvišų aliejuje).
Taip pat dehidratuotai odai būtini preparatai su natūraliais augaliniais keramidais, gaunamais iš kviečių, ryžių, sojos.
Vaistinė nakviša Vaistinė agurklė
Dehidratuotos veido odos priežiūra aromaterapinėmis priemonėmis
Natūraliuose aromaterapiniuose kosmetikos Original ATOK produktuose nėra tenzidų, cheminių stabilizatorių, konservantų, mineralinių aliejų, kurie neigiamai veikia odą. Naudojami tik aukštos kokybės augaliniai ir eteriniai aliejai, augaliniai ekstraktai. Natūralūs augaliniai aliejai artimi odos riebalams, todėl puikiai toleruojami. Jie lengvai įsigeria į odą kartu su aktyviai veikiančiomis medžiagomis. Eteriniai aliejai teigiamai veikia odos tonusą, riebalinių liaukų veiklą, kraujotaką bei visą organizmą.
HIDROFILINIAI VEIDO VALYMO ALIEJAI kruopščiai ir švelniai pašalina kosmetiką (tame tarpe ir atsparią vandeniui), ištirpdydami ją, neišdžiovindami ir nepažeisdami natūralaus apsauginio odos sluoksnio. Minkština, gerina elastingumą, ir išlaiko odos drėgmės balansą. Į jų sudėtis įeina augaliniai kviečių gemalų, migdolų, sojų aliejai ir kt.
AROMATINIAI VANDENYS puikiai tonizuoja ir drėkina odą. Naudojami kasdieniam drėkinimui prieš kremą ar serumą. Dehidratuotai odai ypač tinka: apelsinų žiedų, rožių aromatiniai vandenys.
DRĖKINAMIEJI FLUIDAI, SERUMAI skirti gilesniam odos drėkinimui. Į jų sudėtis turėtų įeiti alijošius, dumbliai, hialurono rūgštis, žalioji arbata ir kt. Hialurono rūgštis suriša vandenį, drėkina odą ir yra pagrindinis komponentas, prisidedantis prie odos atsinaujinimo.
REGENERACINIAI VEIDO ALIEJAI yra naudojami vietoj kasdienių kremų. Jie padeda normalizuoti odos fiziologinį vandens balansą. Į jų sudėtis turėtų įeiti augaliniai vaistinių agurklių, nakvišų aliejai, kuriuose yra gama–linoleno rūgšties. Taip pat apelsinų žiedų, jazminų, ramunėlių, rožių eteriniai aliejai.
REGENERACINIAI VEIDO KREMAI didina odos elastingumą ir jos gebėjimą normalizuoti drėgmės balansą. Jie taip pat optimizuoja reikiamą natūralių riebalų išskyrimą, kas padeda apsisaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio, drėkina odą ir lėtina raukšlių susidarymo procesus. Į veido kremų, skirtų išsausėjusiai odai, sudėtį įeina augaliniai avokadų, kviečių gemalų, migdolų, sezamų, sojų aliejai.
DRĖKINANČIOS, REGENERUOJANČIOS VEIDO KAUKĖS atstato vandens balansą, remineralizuoja, regeneruoja, tonizuoja, stabdo odos senėjimo procesus. Jų sudėtyje yra augaliniai abrikosų branduolių, avokadų, makadamijų riešutų, saulėgražų, vynuogių sėklų, sojų aliejai, eteriniai bosvelijų, kedrų aliejai, jūros dumblių, žaliosios arbatos, asiūklio ekstraktai.
REKOMENDACIJOS
VANDUO – tai mūsų sveikatos pagrindas. Esant odos dehidratacijai nepamirškite išgerti bent 2-3 litrus vandens per dieną. Gerdami daug vandens ne tik padėsite odai atstatyti optimalų drėgmės lygį, bet ir išvalysite savo organizmą, tuo pačiu ir oda taps švaresnė.
Maudykitės po šilta, bet ne karšta vandens srove. Tai svarbu ne tik veido, bet ir viso kūno odai.