PREPARATŲ PRISTATYMAS LIETUVOJE IR Į KITAS ŠALIS
 
 
Preparatų pristatymas LIETUVOJE
 
1. Prekes Lietuvoje Pirkėjo sąskaita pristato transporto įmonė arba prekes pasiima pats Pirkėjas savo sąskaita iš Pardavėjo nurodytos vietos. Atskirais,  Pardavėjo aptartais atvejais,  prekės pateikiamos Pardavėjo sąskaita.
 
2.Tiksli prekės pateikimo Pirkėjui kaina priklauso nuo užsakytų prekių svorio, tūrio, matmenų ir gavimo vietos, todėl galutinė prekės persiuntimo kaina bus matoma tik suformavus užsakymą.
 
 
3. Pirkėjas, užsakydamas prekę, privalo nurodyti prekės gavimo būdą:
 
3.1. Prekių pristatymas naudojantis DPD Lietuva teikiamomis kurjerių paslaugomis Lietuvoje;
 
3.2. Prekių pristatymas per AB “Lietuvos paštas” Lietuvoje;
 
3.3. Prekių pristatymas naudojantis UAB “Kautra” autobusų siuntų skyriaus paslaugomis Lietuvoje;
 
3.4. Prekių atsiėmimas atvykstant į Pardavėjo būstinę Kaune adresu K.Būgos g. 21-1 (kur atvykti žr. svetainės puslapyje “Kontaktai”).

4. Jeigu Pirkėjas pasirenka prekių pristatymą naudojantis DPD Lietuva teikiamomis kurjerių paslaugomis, tada:
 
4.1.  Prekės įteikiamos asmeniškai Pirkėjui jo nurodytu adresu atitinkamame Lietuvos mieste ar rajono centre per 2-3 darbo dienas darbo valandomis, po Pirkėjo  pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes ir pristatymą. Prieš prekės pristatymą, kurjeris turėtų susisiekti telefonu su Pirkėju  ir pasitikslinti pristatymo adresą bei sutarti abiems pusėms priimtiną prekės pristatymo laiką darbo dienomis ir darbo valandomis.
   
4.2. Miestai bei rajonų centrai, kuriuos aptarnauja DPD Lietuva kurjerių tarnyba:

AkmenėJoniškisMarijampolėRokiškisTrakai
N.Akmenė
JurbarkasMažeikaiSkuodasUkmergė
Alytus
KaišiadorysKazlų RūdaŠakiaiUtena
Anykščiai
KaunasPakruojisŠiauliaiVarėna
Biržai
KėdainiaiPalanga ŠilalėVievis
Birštonas
KelmėPanevėžysŠilutėVilkaviškis
Druskininkai
KlaipėdaPasvalys   ŠirvintosVilnius
Elektrėnai
KretingaPlungėŠvenčionysVisaginas
Gargždai
KupiškisPrienaiŠvenčionėliaiZarasai
Ignalina
KuršėnaiRadviliškisTauragė
Jonava
LazdijaiKalvarija Telšiai

4.3. Siuntos pristatymo mokestis priklauso nuo prekių svorio (kainos nurodytos EUR 
su PVM):
  
Siunta iki 2 kg   - 3,90 EUR;    
Siunta nuo 2 kg iki 5 kg   - 4,50 EUR;
Siunta nuo 5 kg iki 10 kg   - 6,10 EUR

4.4. Pirkėjas, užsakymo metu pasirinkęs kurjerinį prekių pristatymą Pirkėjo nurodytu adresu, įsipareigoja nurodyti tikslią prekių pristatymo vietą, pasirūpinti, kad pristatymo vieta būtų laisvai prieinama (laiku pranešti apie visus laiptinės durų spynų kodus, pasirūpinti, kad kurjeris gautų leidimą praeiti pro kontrolės punktą ir t. t.). Pirkėjui netinkamai nurodžius pristatymo adresą ir kt. atsakomybė už netinkamą prekės pristatymą tenka Pirkėjui.
 
4.5. Pirkėjas įsipareigoja prekes priimti ar atsiimti iš kurjerio pats asmeniškai, pateikdamas asmens tapatybę įrodantį dokumentą. Jei to atlikti pats negalės, tai užsakymo atlikimo Parduotuvėje metu skiltyje “Pastabos” privalo nurodyti kito asmens, kuris priims (atsiims) prekes: vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą. Kiti asmenys, kurie nebus nurodyti šioje skiltyje, prekių  negalės priimti (atsiimti).  Prekes priimantis (atsiimantis) asmuo privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį galiojantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę). Tuom preziumuojama, kad Pirkėjo nurodytu adresu esantis asmuo, pateikęs asmens tapatybę įrodantį dokumentą, sutinkantis priimti prekes, turėjo teisę jas priimti, jei apie tai iš anksto buvo informuotas Pardavėjas ir šiuo atveju Pirkėjas neturi teisės reikšti Pardavėjui pretenzijų dėl prekių pristatymo netinkamam subjektui.
 
4.6.  Pirkėjui tenka atsakomybė, jei pristačius prekes jo nurodytu adresu, nėra kam priimti prekių. Tokiu atveju Pirkėjo pareiga sumokėti už pristatymą išlieka. Už pakartotinį pristatymą Pirkėjas privalo mokėti papildomai.
 
4.7. Pristačius prekes Pirkėjo nurodytu adresu, laikoma, kad prekės Pirkėjui yra perduotos, nepriklausomai nuo to, ar prekes faktiškai priima Pirkėjas, ar bet kuris kitas įgaliotas asmuo, priėmęs prekes nurodytu adresu. Ne vėliau, kaip prekių pristatymo dieną, Pirkėjas įsipareigoja Pardavėjo elektroninio pašto adresu patvirtinti, kad prekės yra gautos.
 
4.8. Prekių pristatymo ar gavimo metu Pirkėjas, arba jo nurodytas kitas asmuo, kuris yra įgaliotas priimti prekes, privalo kartu su kurjeriu patikrinti siuntos būklę ir jos turinį. Pastebėjus siuntos pažeidimą, prekių kiekio, kokybės, asortimento neatitikimą, Pirkėjas ar Jo įgaliotas asmuo privalo nepriimti siuntos ir tai pažymėti siuntos perdavimo - priėmimo dokumente. Pirkėjui ar Jo įgaliotam asmeniui priėmus siuntą ir pasirašius perdavimo - priėmimo dokumentą be pastabų, laikoma, kad perduota siunta yra be defektų, prekių kiekis, kokybė, asortimentas atitinka  pirkimo-pardavimo Sutarties sąlygas. 

 
 
5. Jeigu Pirkėjas pasirenka prekių pristatymą naudojantis AB “Lietuvos paštas” paslaugomis Lietuvoje, tada:
 
5.1. Prekės, po Pirkėjo  pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes bei jų persiuntimą, per 3-5 darbo dienas pasiekia nurodytą Pirkėjo pašto skyrių pagal Jo gyvenamąją vietą. Siuntinys yra registruojamas ir siunčiamas pirmenybiniu paštu.
 
5.2. Pirkėjas, gavęs AB “Lietuvos paštas” pašto skyriaus pagal Jo gyvenamąją vietą PAKVIETIMĄ atvykti atsiimti gautą siuntą, privalo 3 (trijų) darbo dienų laikotarptyje nuvykti į nurodytą pašto skyrių jo darbo laiku ir atsiimti  siuntą su  prekėmis. Atsiimdamas siuntą Pirkėjas privalo pateikti pašto skyriaus darbuotojui (jai) asmens tapatybę įrodantį dokumentą.
 
5.3. AB “Lietuvos paštas” pristato siuntas į visus jam priklausančius pašto skyrius, kuriuos turi Lietuvos teritorijoje.
 
5.4. Siuntos  pristatymo mokestis į atitinkamą pašto skyrių Lietuvoje priklauso nuo prekių svorio (kainos nurodytos EUR su PVM):

             Siunta iki 1 kg   - 2,32 EUR;  
    Siunta nuo 1 kg iki 2 kg   - 2,88 EUR    
Siunta nuo 2 kg iki 3 kg   - 3,41 EUR.

5.5. Prekių atsiėmimo pašto skyriuje metu Pirkėjas, privalo kartu su pašto darbuotoju(ja) patikrinti siuntos būklę. Pirkėjui pasirašius siuntos perdavimo - priėmimo dokumente, laikoma, kad siunta yra pateikta tinkamos būklės. Pastebėjęs, kad gautos siuntos pakuotė yra pažeista (suglamžyta, šlapia ar kitaip išoriškai pažeista), Pirkėjas privalo tai atžymėti siuntos perdavimo - priėmimo dokumente. Pirkėjui neatlikus šio veiksmo, Pardavėjas yra atleidžiamas nuo atsakomybės prieš Pirkėją dėl prekių pažeidimų, jeigu tokie pažeidimai buvo sąlygoti pakuotės pažeidimų, kurių Pirkėjas nepažymėjo aukščiau nustatyta tvarka.
 
5.6.Tais atvejais, kai atsiėmęs prekes Pirkėjas pastebi, jog siuntoje prekių komplektacija nesutampa su pateiktu prekių užsakymu, Pirkėjas privalo nedelsiant informuoti apie tai Pardavėją.
 
5.7. Pirkėjui netinkamai nurodžius savo gyvenamosios vietos  adresą, atsakomybė už netinkamą prekės nusiuntimą  tenka Pirkėjui. Tokiu atveju Pirkėjo pareiga sumokėti už pristatymą išlieka.
 
 

6. Jeigu Pirkėjas pasirenka prekių pristatymą naudojantis UAB “Kautra” autobusų siuntų skyriaus paslaugomis Lietuvoje, tada:
 
6.1. Prekės, po Pirkėjo  pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes bei jų persiuntimą, per 1-2 dienas pasiekia nurodytą Pirkėjo autobusų siuntų skyriaus terminalą.
Pastaba: Autobusų siuntų skyrių terminalai visuose miestuose, kuriuose jie yra įsteigti, dirba visomis savaitės dienomis, t.y. be poilsio dienų. Detaliau su terminalų darbo laiku galite susipažinti svetainėje www.siuntosautobusais.lt.
 
6.2. Miestai bei rajonų centrai, kuriuose veikia autobusų siuntų terminalai:

N.AkmenėKėdainiaiPasvalys   ŠilalėVilnius
Alytus
KlaipėdaPrienaiŠilutėVisaginas
Anykščiai
MarijampolėRaseiniaiTauragėZarasai
Biržai
MažeikaiRokiškis Telšiai
Druskininkai
MolėtaiSkuodasUkmergė
Jonava
Palanga ŠakiaiUtena
KaunasPanevėžysŠiauliaiVilkaviškis

6.3. Siuntų gabenimo įkainiai Lietuvoje, naudojantis Prekių   UAB “Kautra” pervažimo paslaugomis (kainos nurodytos EUR su PVM):
MiestasSunta nuoSunta nuoMiestasSunta nuoSunta nuu
                                                                       
1-5 kg., EUR5-10 kg., EUR1-5 kg., EUR5-10 kg., EUR
N.Akmenė4,50 5,00 Raseiniai2,503,00
Alytus2,503,00Rokiškis4,105,00
Anykščiai4,105,00 Skuodas4,505,00
Biržai4,105,00 Šakiai2,503,00
Druskininkai4,105,00 Šiauliai4,105,00
Jonava2,503,00Šilalė4,105,00
Jurbarkas2,503,00Šilutė4,105,00
Kėdainiai 2,503,00Tauragė4,10 5,00
Klaipėda4,505,00Telšiai4,105,00
Marijampolė2,503,00Ukmergė2,503,00
Mažeikai4,505,00Utena4,105,00
Molėtai4,105,00Vilkaviškis2,503,00
Palanga4,505,00Vilnius4,10 5,00
Panevėžys4,105,00Visaginas4,505,00
Pasvalys4,105,00Zarasai  4,105,00
Prienai2,503,00KAUNAS2,60-----------

6.4. Pardavėjas informuoja Pirkėją apie siuntos su užsakytomis prekėmis numatomą atvykimo laiką į Pirkėjo nurodyto autobusų siuntų skyriaus terminalą.
 
6.5. Pirkėjas, gavęs informaciją apie Prekės atvykimą, privalo 1 (vienos) kalendorinės dienos, įskaitant ir šventines dienas, laikotarpyje nuvykti į autobusų siuntų terminalą atsiimti atvykusią siuntą. Už kiekvieną kitą kalendorinę dieną, saugant siuntą autobusų siuntų terminale, vežėjas ima atitinkamą saugojimo mokėstį. Atsiimdamas siuntą Pirkėjas privalo pateikti autobusų siuntų terminalo  darbuotojui (jai)  asmens tapatybę įrodantį dokumentą.
 
6.6. Kauno mieste UAB “Kautra” autobusų siuntų skyriaus kurjeris prekę įteikia asmeniškai Pirkėjui  jo nurodytu adresu Kaune sekančią darbo dieną ir darbo valandomis, po Pirkėjo pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes ir pristatymą.  Prekės pristatymo įkainis Kauno mieste (kaina nurodyta EUR su PVM):

Siunta iki 5 kg - 2,60EUR                 
                                              
6.7. Pirkėjas, užsakymo metu pasirinkęs UAB “Kautra” autobusų siuntų skyriaus kurjerinį prekių pristatymą Kauno mieste Pirkėjo nurodytu adresu, įsipareigoja nurodyti tikslią prekių pristatymo vietą, pasirūpinti, kad pristatymo vieta būtų laisvai prieinama (laiku pranešti apie visus laiptinės durų spynų kodus, pasirūpinti, kad kurjeris gautų leidimą praeiti pro kontrolės punktą ir t. t.). Pirkėjui netinkamai nurodžius pristatymo adresą ir kt. atsakomybė už netinkamą prekės pristatymą tenka Pirkėjui.
 
6.8. Prekių atsiėmimo autobusų siuntų skyriaus terminale metu arba atvykus kurjeriui Kauno mieste Pirkėjas, privalo kartu su terminalo darbuotoju (ja) ar kurjeriu patikrinti siuntos būklę ir jos turinį. Pastebėjus siuntos pažeidimą, prekių kiekio, kokybės, asortimento neatitikimą, Pirkėjas privalo nepriimti siuntos ir tai pažymėti siuntos perdavimo - priėmimo dokumente. Pirkėjui priėmus siuntą ir pasirašius perdavimo - priėmimo dokumentą be pastabų, laikoma, kad perduota siunta yra be defektų, prekių kiekis, kokybė, asortimentas atitinka  pirkimo-pardavimo Sutarties sąlygas. 
 
6.9. Pirkėjui netinkamai nurodžius autobusų siuntų skyriaus terminalą Lietuvoje ar siuntos pristatymo vietos adresą Kauno mieste, atsakomybė už netinkamą prekės nusiuntimą (pristatymą) tenka Pirkėjui. Tokiu atveju Pirkėjo pareiga sumokėti už pristatymą išlieka.

 
 
7. Jeigu Pirkėjas pasirenka prekių atsiėmimą atvykstant į Pardavėjo būstinę Kaune adresu K.Būgos g. 21-1, tada:
 
7.1. Prekės, po Pirkėjo  pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes, be jokių persiuntimo mokesčių, gali būti atiduotos Pirkėjui  atvykus į firmos būstinę Kaune adresu K.Būgos g. 21-1, darbo dienomis ir darbo valandomis. Firma dirba pirmadieniais-penktadieniais nuo 9.30 val. iki 18.30 val. (kur atvykti žr. svetainės puslapyje “Kontaktai”).
 
7.2. Pirkėjas, atvykęs į firmos būstinę Kaune, gali už prekes atsiskaityti ir vietoje grynaisiais pinigais (atsiskaitymas kortele negalimas).
 
7.3.  Prekes gali atsiimti tik užsakymą pateikęs asmuo arba asmuo, nurodytas užsakymo pateikimo metu. Atsiimant prekes, būtina su savimi turėti ir Pardavėjo darbuotojui(jai) pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą ar naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą).
 
7.4.  Prekių atsiėmimo Pardavėjo būstinėje Kaune metu Pirkėjas, privalo kartu su Pardavėjo atstovu patikrinti užsakytų prekių būklę ir komplektaciją. Pastebėjus užsakymo neatitikimus Pardavėjas juos privalo ištaisyti. Pirkėjui priėmus užsakymą ir  prieš išvykstant iš Pardavėjo būstinės Kaune, nepareiškus jokių pastabų, laikoma, kad perduotas užsakymas yra be defektų, prekių kiekis, kokybė, asortimentas atitinka  pirkimo-pardavimo Sutarties sąlygas.
 
8.  Pardavėjas neatsako už Pirkėjo užsakytos prekės nepateikimą ar pavėluotą prekės pateikimą Pirkėjui, jei tai įvyko dėl trečiųjų asmenų kaltės ar dėl aplinkybių, kurių Pardavėjas negalėjo kontroliuoti ir protingai numatyti pirkimo-pardavimo Sutarties sudarymo metu ir negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui.
 
9. Taisyklių 4.1, 5.1, 6.1 punktuose nurodyti terminai yra preliminarūs, be to netaikomi tais atvejais, kai Pardavėjo sandėlyje tuo metu nėra reikiamų prekių, o prekių aprašymuose rodoma preliminari prekių atvykimo data arba kreipinys  “Skambinti”. 
Pardavėjas, gavęs Pirkėjo užsakymą, kuriame Pirkėjas nurodo ir nesančias prekes sandėlyje, informuoja Pirkėją apie Jo užsakomų prekių nebuvimą ir aptaria galimą tų prekių atvykimo į sandėlį laikotarpį.
 
10. Pirkėjui   Lietuvoje  užsisakius  prekių už didesnę sumą negu 211,- EUR, prekių pristaymas nemokamas.
 
 
 
PREPARATŲ PRIETATYMAS Į KITAS ŠALIS
 

11. Prekes į kitas šalis Pirkėjo sąskaita pristato  AB “Lietuvos paštas”. Prekes pasiima pats Pirkėjas savo sąskaita, nuvykęs į kvietime dėl siuntos atsiėmimo nurodytą pašto skyrių. 
 
11.1. Prekės, po Pirkėjo  pilno atsiskaitymo Pardavėjui  už užsakytas prekes bei jų persiuntimą, per 10-14 darbo dienų pasiekia nurodytą Pirkėjo pašto skyrių pagal Jo gyvenamąją vietą. Siuntinys yra registruojamas ir siunčiamas pirmenybiniu paštu.
 
11.2. Pirkėjas, gavęs iš pašto skyriaus pagal Jo gyvenamąją vietą PAKVIETIMĄ atvykti atsiimti gautą siuntą, privalo 3 (trijų) dienų laikotarptyje nuvykti į nurodytą pašto skyrių jo darbo laiku ir atsiimti  siuntą su  prekėmis. Atsiimdamas siuntą Pirkėjas privalo pateikti pašto skyriaus darbuotojui (jai) asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

 

 
Preparatų pristatymas  į  EUROPOS SĄJUNGOS šalis

 
11.3. Siuntos  pristatymo mokestis į atitinkamą pašto skyrių Europos Sąjungos valstybėse priklauso nuo prekių svorio (kainos nurodytos EUR su PVM):

Siunta iki 2 kg - 10,00 EUR
Siunta nuo 2 kg iki 5 kg   - 19,00 EUR 
Preparatų pristatymas į ne Eurpos Sąjungos šalis

11.4. Siuntos  pristatymo mokestis į atitinkamą pašto skyrių  ne Eurpos Sąjungos valstybėse  priklauso nuo prekių svorio (kainos nurodytos EUR su PVM):

Siunta iki 2 kg    - 17,00 EUR
Siunta nuo 2 kg iki 5 kg     -   47,00 EUR

11.5. Atsiskaitant iš užsienio, visus reikalingus kaštus už banko teikiamas paslaugas dengia Pirkėjas.
 
11.6. Prekių atsiėmimo pašto skyriuje metu kitų šalių Pirkėjas, privalo kartu su pašto darbuotoju (ja) patikrinti siuntos būklę. Pirkėjui pasirašius siuntos perdavimo - priėmimo dokumente, laikoma, kad siunta yra pateikta tinkamos būklės. Pastebėjęs, kad gautos siuntos pakuotė yra pažeista (suglamžyta, šlapia ar kitaip išoriškai pažeista), Pirkėjas privalo tai atžymėti siuntos perdavimo - priėmimo dokumente. Pirkėjui neatlikus šio veiksmo, Pardavėjas yra atleidžiamas nuo atsakomybės prieš Pirkėją dėl prekių pažeidimų, jeigu tokie pažeidimai buvo sąlygoti pakuotės pažeidimų, kurių Pirkėjas nepažymėjo aukščiau nustatyta tvarka.
 
11.7.Tais atvejais, kai atsiėmęs prekes kitų šalių Pirkėjas pastebi, jog siuntoje prekių komplektacija nesutampa su pateiktu prekių užsakymu, Pirkėjas privalo nedelsiant informuoti apie tai Pardavėją.
 
11.8. Kitų šalių Pirkėjui netinkamai nurodžius savo gyvenamosios vietos adresą, atsakomybė už netinkamą prekės nusiuntimą tenka Pirkėjui. Tokiu atveju Pirkėjo pareiga sumokėti už pristatymą išlieka.