Pagalba ir info +370 699 49021

Naršydami sutinkate su mūsų „sausainėlių” politika.

Vonios – poilsiui ir sveikatai

Autorė Popova savo knygoje rašo: „Kas yra pažįstamas su skausmu, kurį sukelia sąnarių ligos, osteochondrozė, radikulitas, podagra – tas pabandęs vonių terapiją įvertins jų efektyvumą.“ Aišku prie tokių ligų svarbu ir organizmo valymas ir gydymas fitoterapija, bei vonios su jūros druska ir eteriniais aliejais. Atliekant keletą gydymo kursų po truputėlį ištirpinamos druskos, iš organizmo pašalinami toksinai. Gydymo proceso metu gali būti dar jaučiamas ir skausmas, bet gydymas voniomis suteikia galimybę grįžti į aktyvų gyvenimą, padeda išsaugoti ir palaikyti sveikatą, bei padeda kovoti su liga pačioje jos pradžioje. Teigiamas rezultatas vertas aukso.

Vonių savybės. Charakteristika. Rekomendacijos.

Žmogus jau senai įvertino gydomąsias vonių savybes. Tai nuostabi priemonė, kuri pašalina nuovargį, padeda atsipalaiduoti, sumažina raumenų įtampą, pagerina megą.
Senovės romėnai sakydavo: „Išgyjimo ieškok voniose“.
Graikų deivė Kleopatra, kad išsaugoti jaunystę ir grožį, mėgo pieno vonias.
Medicinos tėvas Hipokratas teigė, kad vonių pagalba galima išgydyti praktiškai kiekvieną ligą ir, kad jos padeda net tais atvejais, kai kitos priemonės bejėgės.
Psichologai padarė išvadą, kad vonia mus sugrąžina į būseną įsčiose: juk mūsų organizmas devynis mėnesius gyveno kaip „vonioje“. Vanduo tankesnis negu oras spaudžia kūną dėl to lengvai susitraukia periferijoje esančios smulkios paviršinės kraujagyslės. Kraujas daugiau suteka į vidaus organus (pilvo, krūtinės), širdis gauna didesnį kiekį kraujo ir pradeda stipriau plakti, kvėpavimas tampa gilesnis.
Vonios – tai efektyvi, atstatanti procedūra. Jos iš pagrindų pagerina kraujo cirkuliaciją. Visa tai teigiamai veikia medžiagų apykaitą ir metabolizmo procesus. Vonių pagalba galima reguliuoti nervų sistemos funkciją, mažinti raumenų tonusą, atsipalaiduoti. Priklausomai nuo priedų, kuriuos mes naudojame procedūrai vonios turi įvairų poveikį organizmui:
• stiprina imuninę sistemą;
• pagerina odos būklę;
• ramina nervų sistemą;
• aktyvina biogeninių junginių sintezę.
Todėl pasinėrimas į vandenį suteikia unikalų atpalaiduojantį efektą ir tuo pačiu tonizuoja.

Taisyklės.

• Vonių terapiją galima atlikti po valgio praėjus 2-3 valandoms.
• Prieš procedūrą pasituštinti (ištuštinti žarnyną ir šlapimo pūslę).
• Prieš procedūrą nusiprausti po dušu, kad lengviau patektų į organizmą biologiškai aktyvios medžiagos.
• Vandens vonioje turi būti tiek, kad apsemtų iki vidurio krūtinės.
• Karštos vonios (38-39°C) buvimo laikas 15-20 minučių (nes tai didelis krūvis širdžiai ir odai).
• Nenaudoti vonios kasdien (dažnos vonios kenkia venom, kuperozei, širdžiai).

Geriausia pasilepinti vonioje 1-2 kartus per savaitę.
• Procedūrą reikia nutraukti jei ant pirštų pagalvėlių atsiranda bangelės, procedūros metu atsiranda nuovargis ar bloga savijauta.
• Po vonios nepersipilti vandeniu. Lengvai nugerti kūną minkštu rankšluosčiu.
• Teigiamas poveikis odai po vonios procedūros pasitepti kūno aliejumi ar pieneliu.
• Jei vonios procedūrą atliekate dieną – po to pailsėti 20-30 minučių.
• Jei vonios procedūrą atliekate vakare – tai suteiks jums gerą poilsi naktį.

Vonios paruošimas.

Gydomosios vonios atliekamos 2-3 kartus per savaitę, kol gausime terapinį efektą. Higienines vonias galima atlikti 1-2 kartus per savaitę. Gydomosios žolinės vonios – tai sveikatos ir grožio šaltinis, organizmo gynybines jėgas pakelianti priemonė, didinanti organizmo atsparumą. Vandens temperatūra gali būti nuo 36°C iki 39°C. Trukmė nuo 5 iki 20 minučių. Priklausomai nuo vandens temperatūros ir procedūros trukmės galima pasiekti stimuliuojantį, tonizuojantį ar raminantį efektą. Procedūros tipas priklauso nuo ligos charakterio ir žmogaus individualių savybių.

Vonios gali būti pilnos ir dalinės.
Priklausomai nuo temperatūros vonios būna:
• šaltos <20°C;
• vėsios 20-33°C;
• šiltos 36-38°C;
• karštos 39-40°C;
• indiferentinės su kūno temperatūra.
Vonios taip pat skirstomos į: mineralines, žolių, aromaterapines ir t.t.

Karštos vonios – tai stipri procedūra. Kraujagyslės išsiplečia, į kūno paviršių priplūsta kraujo, suaktyvėja medžiagų apykaita. Tokios vonios naudingos esant chroniniams sąnarių susirgimams, podagrai, radikulitui, skausmas skrandyje, žarnyne, toksinų pašalinimui iš audinių, medžiagų apykaitos sutrikimui, esant pirmiems peršalimo požymiams, jei temperatūra <37°C.

Šaltos vonios – tik sveiki žmonės gali naudoti šaltą sėdimą ar pilną vonią. Šaltos vonios trukmė 1-2 minutės. Ji tonizuoja, stimuliuoja širdies darbą, gerina medžiagų apykaitą. Kuo trumpesnis laikas – tuo geresnis poveikis. Tą tyrinėjo ir teigė gydytojas-pastorius Kneipas. Maudymasis šaltame vandenyje atitinka vonios procedūrą. Patariama plaukioti ne ilgiau nei 30 minučių.

Garų vonios – galima atlikti namų sąlygomis. Jos efektyvios šaltu metų laiku. Šalina nuovargį, profilaktika peršalimo ligų atveju, pagerina odos elastingumą, ramina NS, gerina miegą. Į vonią dedamos medinės grotelės, po jomis karštas vanduo. Atsigulus ant grotelių užsikloti pledu – taip susidaro garai. Trukmė 15 minučių. Po to vėsus dušas.

Vėsios vonios – rekomenduojama esant apatijai, nemigai, neurozių atveju. Jos gali būti sėdimos, bei pilnos.

AROMATERAPINĖS VONIOS– senovėje tai buvo laikoma komfortu. Dabar tai profilaktikos ir gydymo priemonė. Vonios su eteriniais aliejais labai populiarios ir efektyvios, jos veikia visą organizmą – tai holistinė terapija. Terapinis poveikis pasiekiamas per odą ir kvėpavimo takus. Eteriniai aliejai įtakoja organizmo biocheminius procesus ir taip veikia visus organus ir sistemas. Aromaterapinės vonios gali būti pilnos ir dalinės (rankų, kojų, sėdimos vonelės). Pradėti reikėtų nuo mažesnio eterinių aliejų kiekio, rekomenduojama nuo 8 iki 12 lašų. Procedūros trukmė 20-30 minučių. Temperatūrą nuo 36°C iki 39°C laipsnių (individualu, neturi būti jaučiamas diskomfortas). Paruošiant vonią eteriniai aliejai sumaišomi su druska (jūros, negyvosios jūros), jogurtu, pienu, grietinėle (100-200 ml.), medumi (1–2 v.š.) ar neutraliu augaliniu aliejumi (migdolų, makadamijų, avokadų, jojobos) naudojant emulgatorių (pvz. alyvuogių vašką). Tuomet mišinys taps hidrofiliniu ir ištirps vandenyje.

Ryte padės prabusti stimuliuojanti aromaterapinė vonia (verbenos, rozmarino, citrinos, pušies). Vakare įtampą pašalins ir nuramins aromaterapinė levandų, ramunėlių, melisų, ylang-ylang, rožinio medžio medienos vonia.
Aromaterapinės vonios rekomenduojamos 1-2 kartus per savaitę.
Kas nors kartą naudojo aromatinę vonią – tas niekada nepamirš džiaugsmo, pilnatvės, palaimos jausmo. Kaip ir bet kuris aromaterapinis metodas, taip ir vonia turi turėti eterinių aliejų ar jų kompoziciją – kad kvapas būtų malonus vartotojui ir turėtų teigiamą poveikį jo sveikatai.

Įtampai pašalinti:

1) sandalmedžio et. al. 6 lašai;
bergamotės et. al. 3 lašai;
levandos et. al. 3 lašai.

2) levandos et. al. 6 lašai;
melisos et. al. 3 lašai;
nerolio et. al. 3 lašai.

Tonizuojanti:

1) rozmarino et. al. 5 lašai;
apelsinų lapų et. al. 5 lašai;
citrinos et. al. 3 lašai.

2) čiobrelio et. al. 3 lašai;
verbenos et. al. 5 lašai;
mirtos et al. 2 lašai.

Pagerinti miegui:

1) levandų et. al. 6 lašai;
mairūno et. al. 3 lašai;
rožinio medžio et. al. 3 lašai.

2) levandų et. al. 6 lašai;
melisos et. al. 6 lašai.

3) levandų et. al. 8 lašai;
ylang-ylang et. al. 4 lašai (nevėliau 18 val.).

Raminanti:

1) nerolio (apelsinų žiedų) et. al. 2 lašai;
jazmino et. al. 1 lašas;
mairūno et. al. 3 lašai.

Poilsiui:

1) ylang-ylang et. al. 3 lašai;
greipfruto et. al. 3 lašai;
santamedžio et. al. 2 lašai.

2) saldžiųjų apelsinų et. al. 2 lašai;
vanilės et. al. 1 lašas;
pelargonijų et. al. 2 lašai.

Galite naudoti ir aromaterapinės aliejinės kosmetikos firmos „Aromatum Cosmetic“ pateikiamus Original ATOK hidrofilinius aliejus voniai. Šie Original ATOK vonios aliejai yra skirti higienai vietoj muilo ir šampūno. Jų sudėtyje nėra tenzidų, cheminių konservantų ir sintetinių dažomųjų medžiagų, kurios odą sausina ir sumažina organizmo apsaugines funkcijas (atsparumą įvairioms ligoms). Natūralūs vonios aliejai odą saugo ir nepažeidžia fiziologinio rūgščių ir šarmų balanso (Ph 5,5). Maudynių metu naudojamos aromatinės priemonės, eteriniai aliejai ir kiti biologiškai aktyvūs komponentai absorbuojami odos, veikia ją teigiamai ir gydo. Oda išlaiko (atstato) savo drėgmę ir minkštumą.

Original ATOK vonios aliejų vartojimas:
10-20 ml (1-2 valgomuosius šaukštus) vonios aliejaus išmaišyti reikiamos temperatūros vandens srovėje. Tam, kad oda galėtų absorbuoti preparate esančias efektyvias medžiagas, vandens temperatūra neturi skatinti prakaito išsiskyrimo. Maudymosi metu galima papildyti vandenyje aliejaus kiekį. Rekomenduotina masažuoti kūną kempine ar šepečiu. Maudymosi laikas vonioje turi trukti ne mažiau 20 minučių. Po maudymosi nesiprauskite po dušu, o tiesiog švelniai nusausinkite kūną rankšluosčiu. Maudydamiesi nenaudokite muilo ar kitų prausimosi priemonių, nes tai mažina vonios aliejaus veiksmingumą.
Visą Original ATOK vonios aliejų asortimentą galite peržiūrėti svetainėje www.aromaterapija.lt

Aromaterapinių vonių kontraindikacijos.

• Prieš atliekant procedūrą nenaudoti agresyvių prausiklių.
• Eterinių aliejų negalima naudoti besigydantiems šviesos terapija.
• Eteriniai aliejai nesuderinami su homeopatija.
• Neštumo metu aliejų koncentraciją sumažinti du kartus.
• Aromaterapinės vonios negalimos esant ūmiai ligos būsenai: aštriems uždegiminams procesams, pažeistai odai, ūmioms širdies, inkstų, kepenų ligoms, tromboflebitui, cukriniam diabetui, epilepsijai, onkologiniams susirgimams ir pan.

Alternatyva pasilepinimui aromaterapinėje vonioje – po dušo įtrinti kūną aromaterapiniu mišiniu: 1 ltr. H₂O + druska + 3-5 lašai et. al.

P.S.:
Pasilepinkite Kleopatros vonioje:

• Su medumi, pienu, rožių žiedlapiais, ramunėlėmis ir grietinėle:
5 v.š. rožių žiedlapių + 3 v.š. ramunėlių + pašildyti 1 st. pieno ir 4 v.š. grietinėlės, išmaišius supilti į vonią.
• Su medumi, pienu, migdolų, alyvuogių augaliniais aliejais ir rožių eteriniu aliejumi:
Pašildyti 1 ltr. pieno ir atskirai 1 puodelį medaus sumaišyti su 2 v.š. migdolų aug. aliejaus + 2 v.š. alyvuogių aug. aliejais + rožių et. aliejumi.

Rima Balaišienė
Aromaterapijos lektorė – kosmetologė
tel.: +370 671 04092

Parašykite komentarą
Natūrali produkcija

Puikios prekės

Nemokamas pristatymas

Užsakymams Lietuvoje virš €75

Saugus atsiskaitymas

Visa / Mastercard / Paysera

Kokybiškas aptarnavimas

Jūsų nuomonė mums svarbiausia

Aromatum Cosmetic